Zavřít

Chorvatsko apartmány Vyhledat apartmány
Vyzkoušejte naše vyhledávání apartmánů. V nabídce jich máme přes 8 000 ».

Chorvatsko Oblasti v Chorvatsku
Zkuste si projít chorvatské lokality pomocí interaktivních map ».

Vyhledat apartmány   Klikněte sem a vyhledejte si svůj apartmán

ANO – první skutečný Aquapark v Chorvatsku (Dalmatia Dugopolje)

Dugopolje - aquapark Dalmatia (Chorvatsko)

Exkluzivně Vám jako první přinášíme ucelené informace o stavbě aquaparku, který se buduje v blízkosti Splitu. Aquapark Dalmatia se začal budovat letos na jaře (2011) přibližně 15 km severozápadním směrem od Splitu v kraji zvaném Dalmatinska Zagora. Přesněji aquapark Dalmatia naleznete hned u sjezdu z dálnice na Dugopolje (v blízkosti tunelu Zaranač).

Bude se jednat skutečně o první velký aquapark v Chorvatsku. Investoři slibují vodní plochu více jak 6000 m2. Celková plocha areálu bude přesahovat 120 000 m2! Fádní krajina zde bude změněna na zelenou oázu zábavy pro malé i velké.

  • AKTUALIZACE: Bohužel při výstavbě aquaparku došlo k finančním problémům a stavba byla pozastavena. Do dnešního dne (únor 2016) nejsou známy další podrobnosti o problémech dostavby. Dá se proto předpokládat, že ani v letošní sezóně 2016 nebude aquapark Dugopolje zprovozněn.

Aquapark Dalmatia – atrakce, tobogány, zábava

Nový aquapark slibuje hned několik tématických zaměření. Najdete zde bazány pro nejmenší s atrakcemi, tzv. klidnou řeku (na které se plaví v nafukovacích kruzích), bazén s vlnobitím, plavecký bazén atd. Bude zde vybudováno hned několik tobogánů, z nichž největší bude vysoký více jak 24 metrů! V areálu se bude nacházet také volejbalové hřiště. Mimo to v areálu naleznete fitness, wellness centrum, obchody se suvenýry, restaurace, rychlé občerstvení, bary a kavárnu.

Chorvatsko aquapark u Dugopolje

Dugopolský aquapark bude velkou novinkou v novodobé historii Chorvatska. Každý kdo Chorvatsko navštěvuje pravidelně absenci kvalitního aquaparku pocítil na vlastní kůži. Toho si jsou investoři vědomi a proto také zvolili takto strategické místo u vesničky Dugopolje. Z Makarské riviéry to bude jen asi 60-70 kilometrů (většina cesty po dálnici). Aquapark Dalmatia má denně navštívit více jak 4 000 osob. Připraveno bude 800 parkovacích míst pro automobily a 50 míst pro autobusy.

Chorvatsko aquaparky 2012

Několik let tahanic a dohadů

Celkové investice do aquaparku v Dugopolje budou více jak 650 miliónů korun! Projekt byl plánován již několik roků předem, ale jeho realizace byla dlouhá léta pozastavována z důvodů dopadu aquaparku na životní prostředí. Až v loňském roce firma Margaritum získala konečně stavební povolení, získala strategické investory a v březnu 2011 začala s výstavbou aquaparku. Na fotografii můžete vidět skutečný stav výstavby na konci září 2011.

Skutečný stav výstavby aquaparku (Chorvatsko 2012)

Toto vítězství ocení především turisté, kteří se v roce 2012 chystají na dovolenou do Chorvatska. Aquapark má být otevřen od června do září. Přesnější informace zatím nejsou známy. Přibližné ceny vstupného zatím také nejsou známy, ale budeme se je znažit co nejdříve doplnit.

Video projekce aquaparku Dalmatia Dugopolje

Pokud máte jakýkoliv dotaz, můžete nám jej položit zde (níže) nebo na našem diskuzním fóru. Odpovědi na Vaše dotazy se budeme snažit zodpovědět.

Pozn.: V článku jsou použity reálné fotografie ze stavební dokumentace projektu.

Zveřejněno: 18.11.2011 09:58Mohlo by vás zajímat

Komentáře

Zpět nahoru