Zavřít

Chorvatsko apartmány Vyhledat apartmány
Vyzkoušejte naše vyhledávání apartmánů. V nabídce jich máme přes 8 000 ».

Chorvatsko Oblasti v Chorvatsku
Zkuste si projít chorvatské lokality pomocí interaktivních map ».

Ceny benzínu/nafty při cestě do Chorvatska

Chorvatsko - nafta, benzín, ceny

Jestli se letos chystáte na dovolenou v Chorvatsku a zvolili jste dopravu vlastním automobilem, určitě Vás budou zajímat ceny benzínu a nafty v okolních státech. Mezi nejsledovanější státy patří určitě Německo, Rakousko, Slovinsko a samotné Chorvatsko. Obecně se říci, že každoročně ceny benzínu a nafty před letní sezónou rostou a jsou v tomto období na maximální hranici.

Německý autoklub vyhodnocoval ceny nafty a benzínů po celé Evropě a minulý týden vydal statistiku, kde můžeme najít průměrné reálné ceny pohonných hmot.

Ve Slovinsku a Chorvatsku tankujeme levněji

Slovinsko a Chorvatsko patří s cenou 1,24 euro za litr (cca. 30,-Kč / litr) nafty k nejlevnějším v Evropě. Benzín je v obou zemích přibližně o 1,5,-Kč dražší. I tak nutno podotknout, že je cena v obou případech o dost nižší, než v ČR!

Naopak v Německu nedoporučujeme tankovat. Zde jsou benzín i nafta v průměru dražší o 4,-Kč na litr oproti ČR.

Jak ušetřit při cestě do Chorvatska okolo 1000,- Kč?

Nejlevnější cestu do Chorvatska mohou absolvovat lidé z pohraničí s Polskem. V Polsku je totiž vůbec nejlevnější nafta a benzín z celé Evropy (nafta za cca. 30,-Kč/litr, benzín za cenu okolo 31,-Kč). Proto doporučujeme před odjezdem natankovat v Polsku plnou nádrž.

Mnohé nové automobily mají dojezd i více jak 1000 km a proto můžete nechat tankování až do Slovinska, kde se ceny opět pohybují okolo 30,-Kč / litr nafty. Následně pak můžete tankovat v Chorvatsku.

Díky této „strategii“ můžete ušetřit Vaší peněžence okolo 1000,-Kč (záleží na cílové destinaci).

Ceny nafty, benzínu při cestě do Chorvatska

Dá se předpokládat, že v hlavní sezóně čerpací stanice v okolí dálnic podraží. I tak by měly být pohonné hmoty levnější než v ČR.

Všem turistům přejeme příjemnou letní dovolenou v Chorvatsku 2011.

Pozn.: ceny jsou přepočítány při kurzu 24,23 Kč – 1 Euro ze dne 11.5.2011

Zveřejněno: 11.05.2011 09:16Mohlo by vás zajímat

Komentáře

Zpět nahoru