Zavřít

Chorvatsko apartmány Vyhledat apartmány
Vyzkoušejte naše vyhledávání apartmánů. V nabídce jich máme přes 8 000 ».

Chorvatsko Oblasti v Chorvatsku
Zkuste si projít chorvatské lokality pomocí interaktivních map ».

Vyhledat apartmány   Klikněte sem a vyhledejte si svůj apartmán

Chorvatské pláže jsou třetí nejčistější v Evropě

Čistota chorvatské moře, pláží a pobřeží

Kvalita moří a jednotlivých jezer v Evropě je každoročně testována a dlouhodobě sledována. O tyto testy se stará Evropská agentura pro životní prostředí (EEA). Ta vydala tiskovou zprávu o kvalitě vody za posledních 20 let sledování. A právě Chorvatsko se umístilo na třetím místě hned za Kyprem a Maltou.

Za celou dobu bylo vyhodnoceno více jak 770 vzorků vody z desítek pláží v Chorvatsku. Více jak 98% vzorků vody pak vykázalo vynikající nebo dobrou kvalitu a čistotu mořské vody. Evropská agentura pro životní prostředí sleduje ve vzorcích vody různé škodlivé látky a bakterie. Velmi sledována je například bakterie tzv. E.coli, která se vyskytuje ve znečištěných vodách (vody zasažené odpadní vodou nebo znečištěné hospodářskou činností).

Krásná dovolené v Chorvatsku

Čistota chorvatského moře je největším lákadlem pro mnohé turisty. Při dovolené v Chorvatsku máte téměř 100% jistotu kvalitního koupání. U jiných zemí Evropy je čistota moře proměnlivá nebo horší než v Chorvatsku.

Obecně se dá říci, že ve střední a jižní Dalmácii je moře čistější než na istrijském poloostrově. Je to dáno především velikostí průmyslu v istrijském zálivu.

Zveřejněno: 03.04.2013 09:20Mohlo by vás zajímat

Komentáře

Zpět nahoru