Zavřít

Chorvatsko apartmány Vyhledat apartmány
Vyzkoušejte naše vyhledávání apartmánů. V nabídce jich máme přes 8 000 ».

Chorvatsko Oblasti v Chorvatsku
Zkuste si projít chorvatské lokality pomocí interaktivních map ».

Vyhledat apartmány   Klikněte sem a vyhledejte si svůj apartmán

Chorvatsko – apartmány přímo u moře

Apartmány přímo u moře - Chorvatsko

Často nám píšete emaily s dotazy, kde se nás ptáte na rady a tipy na možnosti ubytování v Chorvatsku přímo u moře. Vaše četné dotazy jsme si vzali jako námět pro samostatný článek a proto Vám přinášíme ucelené informace o tom jak si správně vybírat apartmán přímo u moře, na co si dávat pozor a kde jsou nejlepší lokality s apartmány u moře.

Jak se nenechat napálit?

Mnoho turistům zažilo na vlastní kůži, že z uvedené vzdálenosti k moři se vyklubala i 15 minutová procházka směrem na pláž. Ona totiž není vzdálenost jako vzdálenost. Důležité je rozlišovat mezi vzdáleností k moři a vzdálenosti k nejbližší pláži. Apartmán může být umístěn přímo u moře (5-10 metrů od moře), ale nachází se na rušné ulici v blízkosti přístavu a nejbližší pláž se nachází ve vzdálenosti 500 metrů.

Ubytování přímo u moře, avšak…

Pokud apartmán skutečně leží přímo u moře a pláž je v těsné blízkosti, je velmi důležité zkontrolovat si, jestli není mezi apartmánem a pláží silnice. Právě díky silnici si můžeme z krásné dovolené odvést nepříjemné vzpomínky. Především rodiny s dětmi by si měli tyto informace pohlídat a předejít tak nepříjemnostem.

3 významné oblasti s apartmány u moře

Předně nutno říci, že ve velkých a významných střediscích budete jen těžko hledat ubytování přímo u moře. Pokud se zde apartmány nacházejí, jedná se většinou o penziony nebo hotely. Na druhou stranu jsou oblasti, kde se vyskytuje skutečně mnoho apartmánů přímo u moře. Jednou takovou je oblast v blízkost Šibeniku. Přesněji oblasti Jadrija nebo Zablaće. Tyto dvě letoviska lze přirovnat k naším chatovým oblastem. Zdejší apartmány a domy vlastní většinou obyvatelé Šibeniku a v letních měsících je pronajímají. Najdete zde skutečně apartmány přímo u moře a v poklidu. Přitom do Šibeniku nebo Vodic je to jen pár minut autem.

Jadrija Šibenik dovolená

Další chorvatské apartmány přímo u moře můžete najít na ostrovech Murter, Pag nebo Krk. Mnoho ubytovacích jednotek najdte také v menších letoviskách na Makarské riviéře (např. Promanja, Drašnice, Igrane atd.).

Dovolená v Chorvatsku přímo u moře je vhodná pro milovníky romantiky a klidu. Rodiny s dětmi ocení blízkost moře a lenošení na pláží přímo pod okny svého apartmánů. Nemusíte utrácet desetitisíce korun, aby jste si mohli dovolit apartmán přímo u moře.

Zveřejněno: 16.05.2011 11:39Mohlo by vás zajímat

Komentáře

Zpět nahoru