Zavřít

Chorvatsko apartmány Vyhledat apartmány
Vyzkoušejte naše vyhledávání apartmánů. V nabídce jich máme přes 8 000 ».

Chorvatsko Oblasti v Chorvatsku
Zkuste si projít chorvatské lokality pomocí interaktivních map ».

Vyhledat apartmány   Klikněte sem a vyhledejte si svůj apartmán

Chorvatsko zažilo vynikající start turistické sezóny

Nárůst turistů v Chorvatsku

Především díky krásnému počasí zažilo Chorvatsko dobrý a brzký start turistické sezóny. V dubnu Chorvatsko navštívilo o 16,5% více turistů, než v předešlém roce. Navíc vzrostl počet noclehů v dubnu téměř o pětinu oproti roku 2013 (přesněji o 19,3%). Chorvatské turistické sdružení uvedlo, že za měsíc duben (2014) navštívilo Chorvatsko 637 tisíc turistů. Většina turistů využila krásné víkendy v měsíci dubnu a průměrně v Chorvatsku strávili 3 dny.

Většina turistů byla ze zahraničí

Ze statistik také vyplývá, že většina turistů byla ze zahraničí. Velký podíl na nárůstu zájmu měla Velikonoční akce Red Bull Air Race v Rovinji. Tato akce se podílela více jak 22% z celkového počtu turistů. Zájem také vzrostl o zbylé přímořské oblasti (Dalmácie, Zadar apod.). Mezi nejčastější turisty patřily Němci, Slovinci, Rakušané a Italové.

Předpokládaný nárůst turistů v Chorvatsku

Chorvatské turistické sdružení předpokládá meziroční nárůst turistů ve všech přímořských oblastech. Jak ukazují také rezervace apartmánů, hotelů a penzionů, které již nyní mají velkou část hlavní sezóny vyprodané. Proto pokud se chystáte do Chorvatska na dovolenou, rezervujte si apartmán s předstihem.

Zveřejněno: 16.05.2014 10:55Mohlo by vás zajímat

Komentáře

Zpět nahoru