Zavřít

Chorvatsko apartmány Vyhledat apartmány
Vyzkoušejte naše vyhledávání apartmánů. V nabídce jich máme přes 8 000 ».

Chorvatsko Oblasti v Chorvatsku
Zkuste si projít chorvatské lokality pomocí interaktivních map ».

Vyhledat apartmány   Klikněte sem a vyhledejte si svůj apartmán

Čistota moře v Chorvatsku (2011)

Čistota moře v Chorvatsku 2011

Chorvatské Ministerstvo životního prostředí tento týden uveřejnilo výsledky testování kvality mořské vody v blízkosti většiny významných Chorvatských středisek. Podobné testování můžete znát z naší republiky, kde se testují přírodní vodní nádrže a přehrady.

Kvalita mořské vody v Chorvatsku se každoročně testuje od května do září. Letos bylo již provedeno 671 měření na odběrných místech. Výsledek potěší všechny turisty v Chorvatsku. Celkem 654 míst (resp. 97,5%) vyšlo s výsledkem „vynikající“ kvalita vody. Na dalších 15 místech bylo moře hodnoceno jako dobré. Zbylé 2 odběrné místa byly vyhodnoceny jako „uspokojivé“.

Chorvatské moře na druhém místě v Evropě

Chorvatské moře vyšlo v porovnáni s 27 státy EU téměř jako vítěz. Umístilo se na druhém místě v čistotě mořské vody. Jen jediná země dopadla lépe – Kypr. Dále pak následovali země jako je Malta, Řecko a Irsko.

Čisté moře a pláže v Chorvatsku

Tato zpráva jen potvrdila, že Chorvatsko může být na své moře dostatečně hrdé. Turisté si zde mohou užít svou letní dovolenou s koupáním v čistém a průzračném moři. Místní čistota moře je závislá také na množství návštěvníků. Méně frekventované pláže bývají čistější, než velice populární pláže v okolí Makarské riviéry. Velmi čisté pláže se nacházejí na chorvatských ostrovech Hvar a Brač.

Užijte si příjemnou letní dovolenou v Chorvatsku v některém z více jak 9 800 apartmánů, které naleznete na serveru LevnědoChorvatska.cz. Využijte vyhledávání, které naleznete v pravé horní oblasti stránek.

Zveřejněno: 21.07.2011 11:20Mohlo by vás zajímat

Komentáře

Zpět nahoru