Zavřít

Chorvatsko apartmány Vyhledat apartmány
Vyzkoušejte naše vyhledávání apartmánů. V nabídce jich máme přes 8 000 ».

Chorvatsko Oblasti v Chorvatsku
Zkuste si projít chorvatské lokality pomocí interaktivních map ».

Vyhledat apartmány   Klikněte sem a vyhledejte si svůj apartmán

Dovolená v roce 2011 (vítězí Evropské destinace)

Dovolená Chorvatsko 2011

Za cílovou destinaci své letní dovolené si čeští turisté vybírají především místa v Evropě. Největší poptávka je v dnešní době po Turecku, řeckých ostrovech a Bulharsku. Následuje pak výběr dovolené s využitím vlastního automobilu popřípadě autobusové zájezdy.

Přes stále nestabilní ekonomickou situaci v Řecku jsou řecké ostrovy nejvyhledávanějším místem pro dovolenou v roce 2011. Nejžádanější jsou ostrovy Kos, Korfu, Kréta nebo Lefkáda. V závěsu jsou poté letecké zájezdy do Turecka a Bulharska. Mnohá čísla nasvědčují o meziročním růstu o více jak 30% právě pro Řecko a Turecko.

Chorvatsko je stále populární

Na pomyslném čtvrtém místě jak pak dovolená v Chorvatsku. Není se čemu divit. V loňském roce Chorvatsko navštívilo více jak 687 tisíc českých turistů. Velká část z celkového počtu volila dovolenou na vlastní pěst (tedy mimo CK a CA). V letošním roce se odhaduje nárůst dovolené v apartmánech a ubytování v soukromí o cca 5-10%. Velký vliv podle nás na tom má finanční situace českých turistů plus fakt, že pronájem apartmánů v Chorvatsku vychází levněji než dovolená přes cestovní kancelář.

Brela - Chorvatsko dovolená v apartmánech

Pokud se rozhodnete pro dovolenou v Chorvatsku v průběhu hlavní sezóny, vězte že můžete pořídit rodinou dovolenou pro dvě dospělé osoby + dvě děti za cenu okolo 25 tisíc Kč. Právě tento fakt nahrává opětovnému růstu zájmu o Chorvatsko. Při cestě do Chorvatska vlastním automobilem můžete využít našich rad, které se týkají čerpání benzínů/nafty nebo cen dálničních známek. Zároveň nezapomeňte navštívit i praktického průvodce Cesta do Chorvatska.

V neposlední řadě je pak zájem také o Egypt. Turisté se opět do Egypta po nepokojích vracejí. Avšak v letních měsících není Egypt příliš vhodnou destinací a proto jej zmiňujeme jen okrajově.

Zveřejněno: 30.05.2011 08:33Mohlo by vás zajímat

Komentáře

Zpět nahoru