Zavřít

Chorvatsko apartmány Vyhledat apartmány
Vyzkoušejte naše vyhledávání apartmánů. V nabídce jich máme přes 8 000 ».

Chorvatsko Oblasti v Chorvatsku
Zkuste si projít chorvatské lokality pomocí interaktivních map ».

Vyhledat apartmány   Klikněte sem a vyhledejte si svůj apartmán

Istrie patří mezi TOP výrobce olivového oleje na světě

Chorvatský olivový olej (jídlo a pití)

Každý rok je vydáván průvodce s nejlepšími extra panenskými olivovými oleji světa. Průvodce se jmenuje Flos Oleia a právě podle tohoto průvodce je Istrie pro rok 2012 druhá na světě co do počtu kvalitních výrobců olivových olejů. V průvodci Floas Oleia je celkem zastoupeno 42 zemí světa z 5 kontinentů.

Publikace Flos Olei je nejuznávanější a nejvýznamnější světový průvodce se specializací na výrobce panenského olivového oleje. Dnes je tato publikace považována za „nejpřesnější“ příručku co se olivových olejů týče.

Chorvatské jídlo a pití (olivové oleje)
V publikaci pro rok 2012 najdete nejvíce výrobců olivového oleje z Itálie (Italské Toskánsko). Na druhém místě se nachází Chorvatsko s celkovým počtem 49 výrobců nejlepších olivových olejů. Z toho celých 42 firem najdete právě na Istrijském poloostrově. Překvapením je například zařazení „jen“ 12 firem z Francie nebo jen 4 výrobců z Řecka.

Při letní dovolené na chorvatském poloostrově Istrie určitě vyzkoušejte některý z místních olivových olejů. Olej je možné zakoupit přímo od malých výrobců na které můžete narazit okolo cest. Navštívit můžete některou z rodinných farem nebo si v supermarketu zakoupit kvalitní olivový olej. Cena olejů se pohybuje okolo 100-150,-Kč / 0,5 litru. Obohaťte svou dovolenou na Istrii o nevšední gurmánský zážitek.

Zveřejněno: 22.03.2012 09:54Mohlo by vás zajímat

Komentáře

Zpět nahoru