Zavřít

Chorvatsko apartmány Vyhledat apartmány
Vyzkoušejte naše vyhledávání apartmánů. V nabídce jich máme přes 8 000 ».

Chorvatsko Oblasti v Chorvatsku
Zkuste si projít chorvatské lokality pomocí interaktivních map ».

Na ostrově Hvar vyroste luxusní hotel a apartmánové vily

Chorvatský ostrov Hvar - pronájem apartmánů

Středodálmátský ostrov Hvar se může již nyní chlubit novinkou světového významu. Nedaleko letoviska Stari Grad vyroste luxusní hotel a apartmánové vily. Celý projekt se datuje již od roku 2008, kdy investiční fond z emirátu Dubaj zakoupil v blízkosti Stari Gradu šestnáct hektarů pozemků. Již letos se začne celý areál stavět a v příštím roce by mohl přivítat první návštěvníky. Celý plán počítá s celkovou kapacitou 800 lůžek.

Luxusní ubytování na ostrově Hvar

Celý luxusní areál by měl provozovat jihoafrický hotelový řetězec – Kerzner International Resorts. Tento hotelový řětezec je velmi známý a nabízí ubytování v luxusu například na Maledivských ostrovech, Mexiku, Bahamách, Dubaji, Maroku nebo Jihoafrické republikce. V turistickém komplexu v blízkosti Stari Gradu vyrostou také restaurace nejvyšší kategorie, rekreační objekty, prodejny a nabídka služeb včetně wellness. Dle tvrzení investorů bude celý projekt respektovat středomořský ráz a okolní přírodu. Zároveň má být hotel sladěn s historickou architekturou města Stari Grad (ostrov Hvar). Celý projekt si má vyžádat investici pohybující se okolo 100 milionů euro.

Z celého projektu můžou mít největší radost místní obyvatelé, kterým se díky tomu zvyšší příliv turistů z celého světa.

Investiční fond z emirátu Dubaj si chorvatský ostrov Hvar nevybral náhodou. Okolí letoviska Stari Grad má velmi příznivé klimatické podmínky a je nejslunnější oblastí chorvatského pobřeží (během roku je zde okolo 2711 slunných hodin). Navíc celé okolí má dlouhou historii s mnoha významnými stavbami, které se dochovali do dnešní doby. Ostrov Hvar hojně navštěvují také jachtaři během své cesty po Jadranském moři.

Zveřejněno: 23.05.2012 13:21Mohlo by vás zajímat

Komentáře

Zpět nahoru