Zavřít

Chorvatsko apartmány Vyhledat apartmány
Vyzkoušejte naše vyhledávání apartmánů. V nabídce jich máme přes 8 000 ».

Chorvatsko Oblasti v Chorvatsku
Zkuste si projít chorvatské lokality pomocí interaktivních map ».

Vyhledat apartmány   Klikněte sem a vyhledejte si svůj apartmán

Nárůst turistů v Chorvatsku v 1 pololetí roku 2013

Turisté v Chorvatsko 2013

Před pár dny chorvatský ministr cestovního ruchu Darko Lorencin oznámil čísla ohledně cestovního ruchu. Za první pololetí roku 2013 Chorvatsko zaznamenalo o 5% vyšší zájem turistů oproti loňskému roku. Číslo je velmi příznivé i přes výrazný pokles turistů z Itálie a Ruska.

Chorvatska se tak umístilo na druhé místě co do nejvyššího počtu nárůstu turistů ve Středomoří. Na prvním místě se umístila Malta. Podle prvních čísel to vypadá, že také čeští turisté zaznamenali nárůst v Chorvatsku. Nárůst turistů ze Skandinávie již několik let po sobě stále roste. Naopak u turistů z Ruska se projevila skutečnost, že vstupem Chorvatska do EU bylo Chorvatsko nuceno zavést pro ruské turisty povinně vízovou povinnost. I tak vyřízení víza trvá průměrně jen 5 dní a jen za první týden v červenci bylo vydáno více jak 30 000 víz pro ruské turisty.

Střední Dalmácie a Kvarner vedou

Nárůst turistů se nejvíce dotkl regionu Střední Dalmácie spolu s hlavním městem Záhřebem. Istrie spolu s Kvarnerem zaznamenala stagnaci. Na podrobnější čísla bude nutné si počkat alespoň na konec letní sezóny během které Chorvatsko navštíví velká většina turistů.

Zveřejněno: 22.07.2013 09:51Mohlo by vás zajímat

Komentáře

Zpět nahoru