Zavřít

Chorvatsko apartmány Vyhledat apartmány
Vyzkoušejte naše vyhledávání apartmánů. V nabídce jich máme přes 8 000 ».

Chorvatsko Oblasti v Chorvatsku
Zkuste si projít chorvatské lokality pomocí interaktivních map ».

Rakouská dálniční známka na rok 2016

Rakouská dálniční známka 2016

Chystáte-li se na dovolenou v Chorvatsku pro letošní rok 2016 a zároveň jste si vybrali jako dopravní prostředek své osobní auto, máme pro vás informace o rakouské dálniční známce na rok 2016. Osobním automobilem se vydává do Chorvatska drtivá většina českých turistů. Pro průjezd Rakouskem tak budete potřebovat dálniční známku, která vás opravňuje k využívání dálniční sítě.

Kvalitní rakouské dálnice

Pokud nepatříte k dobrodruhům, kteří by raději zvolili cestu po vedlejších silničních komunikacích, tak vám nezbývá nic jiného, než využít rakouskou dálnici. Nutno dodat, že kvalita dálniční sítě v Rakousku je mnohem vyšší než jsme zvyklí u nás v ČR.

Cena rakouské dálniční známky pro rok 2016

Základní ceny pro osobní automobil a motocykl (které nejvíce bude zajímat naše čtenáře) se zvýšily přibližně o 1,5% oproti ceně známky v roce 2015. Toto navýšení je téměř nepatrné. Níže najdete jednotlivé ceny.

  • doba/hmotnost – motocykly – automobil do 3,5t
  • 10 denní – 5,1 EUR – 8,8 EUR
  • 2 měsíční – 12,9 EUR – 25,7 EUR
  • Roční – 34,1 EUR – 85,7 EUR

Mimo tyto ceny rakouských dálničních známek jsou některé další úseky zpoplatněny zvlášť. Jedná se především o různé tunely nebo mosty. Kompletní přehled zpoplatněných rakouských tunelů a úseků najdete na oficiálních stránkách.

Tipy a rady

Velká většina českých turistů vyráží do Chorvatska na týdenní dovolenou. K průjezdu Rakouskem tedy bez problému vystačí 10 denní známka. Platnost této známky si zvolíte sami při zakoupení a může být např. od 10.6.2016 (platí od 00:00) až do 19.6.2016 (platí do 24:00).

Pokud plánujete dovolenou na 10 nebo 14 dní, tak bude k cestě do Chorvatska potřebovat zakoupit hned 2 rakouské dálniční známky s platností 10 dní nebo si rovnou zakoupit 2 měsíční dálniční známku.

U průjezdu Rakouskem nemá cenu uvažovat na objízdných trasách jako je tomu třeba u průjezdu Slovinskem. Rychlost průjezdu přes Rakousku po dálnici se velmi vyplatí a bylo by zbytečné, si letní dovolenou pokazit hned na začátku.

  • Video – Rakouská část dálnice A9 (kterou znají turisté, kteří vyrážejí na dovolenou do Chorvatska z jižních a západních Čech.

Zveřejněno: 13.04.2016 08:32Mohlo by vás zajímat

Komentáře

Zpět nahoru