Zavřít

Chorvatsko apartmány Vyhledat apartmány
Vyzkoušejte naše vyhledávání apartmánů. V nabídce jich máme přes 8 000 ».

Chorvatsko Oblasti v Chorvatsku
Zkuste si projít chorvatské lokality pomocí interaktivních map ».

Rozbouřené moře v Chorvatsku ničilo majetek

Počasí v Chorvatsku - únor 2016

Téměř celé chorvatské pobřeží zasáhl v minulých dnech (9-10.2.2016) velmi silný vítr, který měl za následek postupný nárůst vln. A právě na pobřeží mnoha letovisek způsobilo rozbouřené moře nemalé škody. Největší smůlu měly majitelé zaparkovaných automobilů v blízkosti promenád, přístavů, místní restaurace apod.

Narážející vlny přesunovali zaparkované auta, ničily výlohy obchodů, restaurací apod. Frontální systém, který procházel téměř celou Evropou (mimo jiné také přes Českou republiku) přinesl ve vyšších polohách Chorvatska sněžení. Proto se objevilo plno zajímavých fotografiích se zasněženými kopci, olivovými háji apod.

Hlášené škody z letoviska Rovinj, Starigrad atd.

Počasí v Chorvatsku napáchalo velké škody především v letovisku Rovinj na Istrii. Na videu můžete vidět velké vlny, které bičovali pobřeží několik hodin. Severní Dalmácie také nebyla uchráněna. Například letovisko Starigrad u Paklenice zasáhly také několikametrové vlny. Místní restaurace byly zaplaveny do výšky 50 cm. Poničené byly lavičky, autobusové zastávky a lodě místních obyvatel.

V pohoří Biokovo na hoře Svatý Jural (v blízkosti letoviska Makarská) byl naměřen vítr o síle 158 km / hodinu. Tato rychlost se rovná tzv. orkánu, který může způsobovat velké poškození budov a újmy na majetku.

Fotografie z Chorvatska

pocasi-v-chorvastku-unor-2016-rovinj-2

pocasi-v-chorvastku-unor-2016-2

pocasi-v-chorvastku-unor-2016-3

pocasi-v-chorvastku-unor-2016-rovinj

Zveřejněno: 11.02.2016 09:12Mohlo by vás zajímat

Komentáře

Zpět nahoru