Zavřít

Chorvatsko apartmány Vyhledat apartmány
Vyzkoušejte naše vyhledávání apartmánů. V nabídce jich máme přes 8 000 ».

Chorvatsko Oblasti v Chorvatsku
Zkuste si projít chorvatské lokality pomocí interaktivních map ».

Vyhledat apartmány   Klikněte sem a vyhledejte si svůj apartmán

V Poreči vyroste nový aquapark – Aquacolors Poreč

Chorvatsko - aquapark v Poreči (Aquacolors)

Jedno z nejznámějších středisek na poloostrově Istrie (letovisko Poreč) se bude moci od roku 2013 chlubit novým aquaparkem. Nový aquapark ponese název Aquacolors a bude se nacházet asi 3 kilometry jižním směrem od Poreče (v blízkosti zátoky Plava Laguna). Celý areál bude mít rozlohu více jak 7,1 ha. Díky své rozloze bude patřit k největším v této části Evropy. Celý projekt by měl stát okolo 25 miliónů Eur.

AKTUALIZACE: nové aktuální informace najdete v tomto článku: Istrie nabízí dva aquaparky pro letní osvěžení

Aquacolors Poreč

Dle projektu se mohou návštěvníci těšit na mnoho nových adrenalinových atrakcí. Velkým lákadlem bude například bazén s třímetrovými vlnami nebo tzv. líná řeka s celkovou délkou jednoho kilometru. Součástí areálu bude také písečná pláž, restaurace, obchody a rychlé občerstvení. Všem tobogánům by měl dominovat 24 metrů vysoký tobogán určený pro odvážné milovníky adrenalinu. Přilehlé pakroviště pojme až 600 osobních automobilů a celková kapacita aquaparku v Poreči bude 5 000 návštěvníků za den. Dle dostupných informací bude aquapark uveden do provozu již začátkem příští sezóny (tedy v roce 2013).

Aquaparky v Chorvatsku - Poreč Aquacolors

Zajímavosti nového aquaparku

Zajímavostí je, že provozovatelem a majitelem nově budovaného aquaparku v Poreči bude chorvatská společnost vlastněna z poloviny českou firmou. Vítězný projekt také navrhovala česká firma sídlíci v Brně. Pro všechny turisty je vybudování nového Aquacolors Poreč dobrou zprávou. Chorvatsko se díky těmto krokům přibližuje kvalitou služeb svým západním sousedům. Podobný aquapark se již buduje v blízkosti Splitu (viz. náš starší článek – ANO – první skutečný Aquapark v Chorvatsku (Dalmatia Dugopolje)).

Zveřejněno: 19.06.2012 08:52Mohlo by vás zajímat

Komentáře

Zpět nahoru