Zavřít

Chorvatsko apartmány Vyhledat apartmány
Vyzkoušejte naše vyhledávání apartmánů. V nabídce jich máme přes 8 000 ».

Chorvatsko Oblasti v Chorvatsku
Zkuste si projít chorvatské lokality pomocí interaktivních map ».

Vyhledat apartmány   Klikněte sem a vyhledejte si svůj apartmán

Rovinj

Rovinj ubytování Chorvatsko

Přístavní město Rovinj leží přibližně 35 kilometrů severozápadním směrem od Puly a 28 kilometrů od letoviska Vrsar. Rovinj patří mezi velice oblíbené středisko na západním pobřeží poloostrova Istrie. Ze severní strany je město ohraničeno Limským zálivem. Město Rovinj je částo bráno jako středobod, od kterého se jak jižním tak severním směrem rozprostírají hotelové komplexy.

Rovinj nabízí typickou středomořskou architekturu, která se nese v duchu středověku. Uzké romantické uličky, které jsou doplněny restauracemi a obchůdky nabízející suvenýry apod. dokreslují romantickou atmosféru.

Rovinj se považuje za město s nejvíce zachovalým benátským rázem. Nejstarší část města se rozprostírá na nevelkém poloostrově. Původně se jednalo o ostrov, ale v 18. století byl ostrov spojen s pevninou umělým náspem. Nová část chorvatské letoviska Rovinj se rozrůstá na všechny strany.

Do Rovinjské aglomerace se řadí i tato střediska – v severní čáasti naturistické středisko Valalta a Monsena (také naturistické středisko). Dále pak Monte Mulin, Montauro, Park, Eden, Villas Rubin a Rovinjsko Selo s bungalovy Country Club. Součástí aglomerace jsou také ostrůvky Katarina a Crveni otok.

Ubytování v Rovinji (dovolená)

Rovinj nabízí velký počet ubytovacích kapacit jak v hotelých a hotelových komplexech, tak zároveň může nabídnout kvalitní a vybavené kempy. V nové části Rovinje je velká nabídka ubytování v soukromí. Nabídka apartmánů (Rovinj a okolí) uspokojí skutečně každého. Na našich stránkách naleznete více jak 100 apartmánů. Pro milovníky kempování je zde pak velmi široká nabídka kempů. Mezi ty nejvyhledávanější kempy v okolí Rovinj patří:

  • Kemp Amarin (dřívější jméno Monsena)
  • kemp Porton Biondi
  • Valdaliso
  • Ulika
  • Polari
  • Mon Paradis
  • San Polo – Colone (nejvzdálenější z kempů od letoviska Rovinj)

Obecně se dá říci, že je město Rovinj zaměřeno na bohatší klientelu. Avšak i tak zde najdete kvalitní a levné ubytování v soukromí.

Koupání – letovisko Rovinj a okolí

Rovinj ubytováníVětšina pláží v samotném Rovinju jsou částečně upravené a případně doplňěné betonovými plošinami. Zbytek pláží je pak tvořen oblázky a kameny (popřípadě hrubým pískem). Koupání v Rovinji se tak stalo velice příjemným. Borové lesy okolo pláží zasahují místy až téměř do moře. Okolo pobřeží vede upravená promenáda ze které je přístup k jednotlivým plážím. Nejkrásnější pláže v Rovinji naleznete u turistického komplexu Villas Rubin a Amarin. Další krásné pláže jsou u autokempů Polari, Veštar a pláže na ostrově Crveni otok.

Sport v Rovinji

Rovinj se může chlubit velice dobrým zázemím pro sportovce. Milovníci vodních sportů určitě potěší možnost zapůjčení windsurfingu, vodních lyží, malé jachty. Využít můžete také adrenalinovější sporty jako je potápění nebo podmořský rybolov. I zde jako v jiných střediscích Istrie (Vrsar, Poreč, Novigrad, Umag) je velice oblíbený sport tenis. Na plážích si pak můžete zahrát volejbal nebo kuželky. Milovníkům koní pak můžeme doporučit vyjíždky do okolí na koních. Připravena je zde také horolezecká stěna.

V Rovinji se také pořádají sportovní akce. První z nich je pořádaná v dubnu a jedná se o cyklistický závod Velká cena Rovinje (Grand Prix Rovinja). Druhou akcí je jachtařská regata Rovinj – Pesaro (Itálie) – Rovinj (každoročně je pořádaná v květnu). Zapomenout nesmíme ani na tenisový turnaj ATP v dubnu.

Zábava a kultura – Rovinj (Chorvatsko, Istrie)

Rovinj - Chorvatsko dovolenáRovinj nabízí také širokou nabídku zábavy. Využít můžete některou z mnohých diskoték, diskoteras nebo zábavních show. Největší zábavní komplex se jmenuje Monvi (Zabavni centar Monvi), který se nachází v blízkosti hotelu Montauro. Především mladší generace ocení disco-club, otevřenou letní scénu, na které se pořádají zábavné programy a koncerty všeho druhu (od elektronické taneční hudby až po rokovou hudbu). Děti potěší videohry a dětšká hřiště. Pro rodiče je v Rovinji široká nabídka špičkových restaurací, pizzerií, coctail-barů, fast-foodu apod.

Každoročně se v Rovijni pořádá lidová slavnost k poctě patronky Rovinje – sv. Eufemie (konaná 16. září), kdy celodenní zábava vyvrcholí velkým ohňostrojem. V letní sezóně se zde konají dvakrát do měsíce Rybářské slavnosti (Ribarske fešte), kdy se dodržují rovinjské hudební tradice a konzumují se samozřejmně rybí speciality (ty jsou připravovány pod širým nebem samotnými rybáři).

Milovníkům mořeské akvaristiky (a nejen jim) doporučujeme návštěvu veřejně přístupného akvária Obala G. Paliaga, které se nachází ve středisku pro výzkum moře.

Nabídka apartmánů a ubytování

Níže naleznete výběr apartmánů, které jsou volné v následujícím týdnu. Pro kompletní přehled klikněte zde. Výsledky pak můžete upravit volbou dalších parametrů ve vyhledávání.

Apartmán 7170 Pláž a moře 900 m

Apartmán 7170

Istrie > Rovinj (riviéra) > Rovinj

Info Vzdálenost k pláži 900 m. Ubytování pro 10 osob (lůžka + přistýlky).

Přehled ubytování v apartmánu:
Ubytování Pokoj S-7170-c (2+0)    Cena 1 136 Kč
Ubytování Pokoj S-7170-a (2+0)    Cena 1 523 Kč
Ubytování Pokoj S-7170-b (2+0)    Cena 1 523 Kč

Apartmán 2288 Pláž a moře 700 m

Apartmán 2288

Istrie > Rovinj (riviéra) > Rovinj

Info Vzdálenost k pláži 700 m. Ubytování pro 13 osob (lůžka + přistýlky).

Přehled ubytování v apartmánu:
Ubytování Studio AS-2288-a (2+0)    Cena 1 291 Kč
Ubytování Apartmán A-2288-a (2+2)    Cena 1 523 Kč - 1 910 Kč
Ubytování Apartmán A-2288-b (6+1)    Cena 3 666 Kč - 3 795 Kč

Apartmán 7185 Pláž a moře 600 m

Apartmán 7185

Istrie > Rovinj (riviéra) > Rovinj

Info Vzdálenost k pláži 600 m. Ubytování pro 8 osob (lůžka + přistýlky).
Sleva Sleva -10% z ceny ubytování.

Přehled ubytování v apartmánu:
Ubytování Apartmán A-7185-c (2+0)    Cena 1 324 Kč
Ubytování Apartmán A-7185-a (4+2)    Cena 1 998 Kč - 2 323 Kč

Apartmán 2245 Pláž a moře 700 m

Apartmán 2245

Istrie > Rovinj (riviéra) > Rovinj

Info Vzdálenost k pláži 700 m. Ubytování pro 5 osob (lůžka + přistýlky).

Přehled ubytování v apartmánu:
Ubytování Pokoj S-2245-b (2+0)    Cena 1 368 Kč
Ubytování Pokoj S-2245-a (2+1)    Cena 1 755 Kč

Apartmán 7656 Pláž a moře 700 m

Apartmán 7656

Istrie > Rovinj (riviéra) > Rovinj

Info Vzdálenost k pláži 700 m. Ubytování pro 14 osob (lůžka + přistýlky).

Přehled ubytování v apartmánu:
Ubytování Studio AS-7656-a (2+1)    Cena 1 523 Kč
Ubytování Apartmán A-7656-b (2+3)    Cena 2 091 Kč
Ubytování Apartmán A-7656-a (4+2)    Cena 2 298 KčMohlo by vás zajímat

  • Rozbouřené moře v Chorvatsku ničilo majetek (11.02.2016 09:12) - Téměř celé chorvatské pobřeží zasáhl v minulých dnech (9-10.2.2016) velmi silný vítr, který měl za následek postupný nárůst vln. A právě na...
  • Chorvatské ocenění pro turistická letoviska (21.02.2012 10:50) - Každoročně se na dnech chorvatského cestovního ruchu vyhlašují a předávají ocenění pro nejlepší chorvatská letoviska a to hned v několika kategoriích. Nejprestižnější...

Komentáře

Zpět nahoru