Zavřít

Chorvatsko apartmány Vyhledat apartmány
Vyzkoušejte naše vyhledávání apartmánů. V nabídce jich máme přes 8 000 ».

Chorvatsko Oblasti v Chorvatsku
Zkuste si projít chorvatské lokality pomocí interaktivních map ».

Ostrov Mljet

Ostrov Mljet - Chorvatsko

Jeden z méně známých chorvatských ostrovů je ostrov Mljet. Ostrov najdete v Jižní Dalmácii naproti poloostrovu Pelješac od kterého je oddělen Mljetským průlivem. Ostrov svou rozlohou 100,4 km2 patří ke středně velkým. Ostrov Mljet je pokládán za jeden z nejkrásnějších ostrovů Chorvatska. Díky zalesnění, které dosahuje více jak 70% je nejzelenějším ostrov.

Od zbylých oblastí Chorvatska se tak velice liší. Západní část ostrova Mljet je pro své přírodní krásy a podmínky uznán jako národní park. Přesto zde můžete prožít nádhernou dovolenou.

Největším lákadlem ostrova jsou zdejší laguny a zátoky. Okolí těchto zátok je velmi zaroslé a někdy z pevniny nepřístupné. Tyto zátoky jsou často vyhledávány mořeplavci a loděmi, které zde kotví a užívají si božského klidu. Národní pakr (Ostrov Mljet) pak láká hned dvěma jezery – Malo a Veliko Jezero. Ty se nacházejí v zalesněném uzemí a s mořem jsou spojeny jen úzkým průlivem. Koupání je zde povoleno a turisté si zde připadají jako ve filmu Trosečník. Voda v lagunách je v průměru o 4°C teplejší než v okolním moři. Více informací o národním parku Mljet se dozvíte v připravovaném samostatném článku.
Národní park Mljet - Chorvatsko

Ostrov Mljet – apartmány, ubytování, dovolená

Dnes na ostrově žije okolo 1200 obyvatel. Většina vesnic byla v minulosti stavěna dále od moře. To se však změnilo a nyní najdete městečka a letoviska na pobřeží. Mezi nejznámější osady na ostrově Mljet patří Govedjari, Pomena, Polače, Sobra, Okuklje, Korita. Ve všech těchto střediscích najdete potřebné služby a možnosti ubytování v soukromí nebo pronájem apartmánů. Ostrov byl uchráněn před velkými developerskými projekty a nenaleznete zde velké hotelové komplex (což je určitě dobře).

Ostrov Mljet je téměř panenským kouskem přírody v celém Jadranském moři. Prožít zde můžete klidnou romatnickou dovolenou mimo ruch velkých středisek. A věřte, že v některých zátokách s písečnými plážemi si bude připadat jako v Karibiku.

Trajektové spojení – ostrov Mljet

Na ostrov se můžete dopravit díky dvěma fungujícím trajektovým spojům.

  • Nově otevřený trajektový spoj: Prapratno (poloostrov Pelješac) – Sobra
  • Stálým spojem z Dubrovníku do Sobry

Nabídka apartmánů a ubytování

Kliknutím na mapu Chorvatska se vám zobrazí nabídka apartmánů v jednotlivých letoviscích. Výsledky vyhledávání můžete měnit a upravovat volbou dalších parametrů ve vyhledávání.Mohlo by vás zajímat

  • 10 turistických míst v Chorvatsku (2. díl) (27.04.2011 08:24) - Dnes bychom rádi navázali na minulý článek – 10 nejvýznamnějších míst Chorvatského pobřeží. V minulém článku jsme ve stručnosti představili 5 významných...

Komentáře

Zpět nahoru