Zavřít

Chorvatsko apartmány Vyhledat apartmány
Vyzkoušejte naše vyhledávání apartmánů. V nabídce jich máme přes 8 000 ».

Chorvatsko Oblasti v Chorvatsku
Zkuste si projít chorvatské lokality pomocí interaktivních map ».

Kvarner

Kvarner ubytování levně

Kvarnerská riviéra se táhne podél východního pobřeží Istrijského poloostrovu. Tvoří ji převážně úzký pruh pobřeží, který se zvedá do svahů pohoří Učka. Ty vytvářejí jedinečný ráz riviéry. Geografické podmínky se odrazily i v charakteru místních letovisek, která jsou obklopena bujnou vegetací – ve zdejších parcích, zahradách i lesích roste středomořská subtropická flóra. Kolem pobřeží se rozprostírají rozlehlé lesy, jež skýtají možnost příjemných procházek i delších výletů.

Kvalitu životního prostředí dokládá i vzácná fauna – žijí zde například Sup bělohlavý, Sokol mořský a stěhovavý, Orli a jiní zástupci dravců. Vrcholky hor stoupající téměř z moře ovlivňují zdejší klima. Masiv stoupající až do výšky 1401 metrů nad mořem zadržuje nepříjemné klimatické vlivy z vnitrozemí, díky čemuž panuje na riviéře příjemné mírné podnebí.

Chorvatsko apartmány levněKvarnerská riviéra tak získala svou oblibu již ve druhé polovině 19. století. Zdejší letoviska byla vyhlášená jako klimatické lázně. Riviéru hojně navštěvovala především rakouská šlechta. Prvními oficiálními přímořskými klimatickými lázněmi se stala Opatia, která si svůj statut drží již více než půl druhého století. Opatia i další letoviska se stala oblíbeným zimovištěm evropské smetánky, o čemž svědčí velké množství honosných vil a letohrádků postavených na kvarnerském pobřeží.

Strmý ráz pobřeží nedovolil růstu nových rozsáhlých hotelových komplexů, letoviska si tak zachovala spíše menší útulný ráz. Jinak tomu bylo v jižní části kvarnerské riviery, kde se kolem malé rybářské vesničky Rabac začaly budovat velké hotely a množství apartmánových domů, které šplhají i vysoko do kopců. Stejná situace i v novém letovisku Duga Uvala. Bohaté vegetace a příjemných lesů využívají i nové kempy, které lemují pobřeží.

Kvarner koupání, pláže – Chorvatsko

Možnosti koupání jsou v severní části kvarnerské riviéry omezené, je zde pouze malé množství pláží s navezenými oblázky, takto upravené pláže jsou navíc pro turisty mnohdy zpoplatněny. Opačná situace je v jižní části, kde jsou podmínky ke koupání velmi dobré. Pláže jsou oblázkové, nebo skalnaté s upravenými plotnami a přístupem do moře. Krásné pláže i pobřeží je navíc doplněno o širokou nabídku vodních sportů – potápění, podmořský rybolov, vodní lyže, či jachting.

Výlety a možnosti cestování

Milovníci kultury na Kvarneru mohou navštívit různé druhy slavností. Vyhlášenou slavností je tzv. Marunada v Lovranu, což je slavnost sběru jedlých kaštanů, které na Kvarneru rostou ve velkých množstvích. Kromě široké palety výrobků z kaštanů je zde i bohatý kulturní a zábavný program, který vrcholí reprezentačním plesem. Dále se na kvarnerské riviéře koná velké množství sportovních akcí.

Turisté mohou využít velké nabídky výletů do okolí i vzdálenšjěích destinací. Opatia je výchozím místem pro výlety například i do Benátek. Pěkné výlety lodí můžete podniknout i na okolní ostrovy Cres, či Krk. Dále jsou zajímavé výlety do vnitrozemí – národní park Risnjak, rušná Rijeka. Ale ani turisté preferující pěší výlety nebudou zklamáni. Je zde značné množství stezek různých délek i obtížností v okolních lesích a kopcích. Upravena je také stezka na nejvyšší vrchol masivu Učka – Vojak (1401 m), odkud je překrásný výhled na moře i do vnitrozemí. Kolem pobřeží veden příjemná promenáda z Lovranu přes Opatii do Voloska. Promenáda měří celkem 12 km.

Nabídka apartmánů k rezervaci

* Kliknutím na ukazatel zobrazíte lokalitu na mapě. Kliknutím na odkaz zobrazíte informační stránku lokality.

Níže naleznete výběr apartmánů, které jsou volné v následujícím týdnu. Pro kompletní přehled klikněte zde. Výsledky pak můžete upravit volbou dalších parametrů ve vyhledávání.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_query() in /data/web/virtuals/182174/virtual/www/wp-content/themes/OpenHouse/includes/tempimg.php:301 Stack trace: #0 /data/web/virtuals/182174/virtual/www/wp-content/themes/OpenHouse/includes/tempimg.php(339): TempImg->fileExist('d843fb006c926e6...') #1 /data/web/virtuals/182174/virtual/www/wp-content/themes/OpenHouse/includes/apartment_list.php(47): TempImg->getCacheUrl(Object(SimpleXMLElement)) #2 /data/web/virtuals/182174/virtual/www/wp-content/themes/OpenHouse/includes/apartment_list.php(152): ApartmentList->getImgUrl(Object(SimpleXMLElement)) #3 /data/web/virtuals/182174/virtual/www/wp-content/themes/OpenHouse/pagetemplate-area.php(70): ApartmentList->printData() #4 /data/web/virtuals/182174/virtual/www/wp-includes/template-loader.php(74): include('/data/web/virtu...') #5 /data/web/virtuals/182174/virtual/www/wp-blog-header.php(16): require_once('/data/web/virtu...') #6 /data/web/virtuals/182174/virtual/www/index.php(17): require('/data/web/virtu...') #7 in /data/web/virtuals/182174/virtual/www/wp-content/themes/OpenHouse/includes/tempimg.php on line 301