Zavřít

Chorvatsko apartmány Vyhledat apartmány
Vyzkoušejte naše vyhledávání apartmánů. V nabídce jich máme přes 8 000 ».

Chorvatsko Oblasti v Chorvatsku
Zkuste si projít chorvatské lokality pomocí interaktivních map ».

Senj

Senj - Sveti Juraj

Chorvatský Senj patří k nejstarším městům na celém chorvatském pobřeží. Bylo založeno více jak před 3 tisíci lety a tehdejší název osady byl Senia. Tehdy se jednalo o velice důležité obchodní místo s přístavem. Zajímavostí je, že tehdejší město Senia bylo větší než součastný Senj. Během tzv. stěhování národů bylo město zpustošeno. Až na počátku 7. století osídlili toto uzemí znovu Slované a na rujnách města postavili nové město (dnešní Senj). V městském muzeu můžete shlédnout hned několik expozicí týkající se historie Senju.

Dnes patří Senj k důležitým dopravním uzlům mezi Rijekou a Zadarem. Díky nové dálnici je dostupnost chorvatského Senju velice dobrá. Sjezd z dálnice A1 leží ve vzdálenosti přibližně 28 kilometrů.

Možnosti ubytování – Senj (apartmány, ubytování v soukromí)

Sveti Juraj - SenjProtože Senj nepatří mezi nejvyhledávanější střediska Kvarneru (Chorvatského pobřeží), tak zde nenajdeme žádný hotel nebo hotelový komplex. Avšak ubytování v soukromí a apartmánech zde naleznete. V naší nabídce najdete přibližně 20 apartmánů, které se rozprostírají buď to přímo ve městě Senj nebo ve 12 kilometrů vzdáleném letovisku Sveti Juraj. Právě Sveti Juraj (Sv. Juraj) je často vyhledávanější než samotné město Senj. Více informací o Sv. Juraj zde.

Okolí, pláže, zábava – Senj

Senj se nemůže chlubit velkými a širokými plážemi. Ve městě jich nalezneme jen pár a to spíše menších. Krásnější koupání je v letovisku Sv. Juraj, kde jsou pěkné pláže.

Ve městě Senj najdete mnoho restaurací a obchůdků. Všude jsou samozřejmně nabízeny suvenýry s odkazem na historii města. V blízkosti města najdete pohoří Velebit, které je od roku 1978 vyhlášeno za biosférickou rezervaci (UNESCO).

Nabídka apartmánů a ubytování

Kliknutím na mapu Chorvatska se vám zobrazí nabídka apartmánů v jednotlivých letoviscích. Výsledky vyhledávání můžete měnit a upravovat volbou dalších parametrů ve vyhledávání.Komentáře

Zpět nahoru