Zavřít

Chorvatsko apartmány Vyhledat apartmány
Vyzkoušejte naše vyhledávání apartmánů. V nabídce jich máme přes 8 000 ».

Chorvatsko Oblasti v Chorvatsku
Zkuste si projít chorvatské lokality pomocí interaktivních map ».

Ostrov Brač

Ostrov Brač - ubytování

Středodalmatský ostrov Brač je jedním z největších chorvatských ostrovů. Přesněji se jedná o třetí největší ostrov Chorvatska (první největší ve Střední Dalmácii). Celková plocha ostrova je 395 km2. Nejvyšší bodem ostrova je Vítova hora s výško 780 metrů nad mořem. Hora je často vyhledávaná pro krásné výhledy na celou oblast Střední Dalmácie a Makarskou riviéru.

Ostrov Brač je poměrně různorodý. Jižní část ostrova je strmá. Naopak severní část pozvolna klesá do moře. Od pevniny je ostrov oddělen dvěma průlivy (Bračským a Splitským). Na druhé straně ostrov omývá Hvarský průliv. Brač se může chlubit rozsáhlými lesy (ty pokrývájí téměr 25% plochy ostrova), které však v posledních letech utrpěly újmu díky rozsáhlím požárům.

Přehled letovisek a ubytování (ostrov Brač): Bol | Postira | Splitska | Sumartin | Supetar | Sutivan

Ostrov Brač – apartmány, ubytování, letoviska

Ostrov Brač - apartmányNa ostrově trvale žije okolo 14 tisíc obyvatel ve 22 obcích. Hlavní a zároveň správním střediskem ostrova je Supetar. Další velmi významné letoviska jsou například Selce, Splitska, Povlja, Sutival, Bol, Milna nebo Vela Farska. Všechna letoviska nabízejí mnoho ubytovacích kapacit a apartmánů k pronájmu. Na ostrově Brač najdete více jak 450 apartmánů všeho druhu. Od malých studií až po velmi luxusní apartmány s bazény přímo u moře. Na ostrově se nachází mnoho velmi luxusních vil, které vlastní také celebrity z celé Evropy. Za nejznámější středisko ostrova se dá považovat letovisko Bol s pláží – Zlatý mys.

Koupání, pláže, příroda

Velkým lákadlem ostrova Brač je krásná nedotčená příroda spolu s krásnými plážemi. Na ostrově najdete velké množství středomořského rostlinstva. Vetšina letovisek nabízí oblázkové pláže, které obklopují borové háje s příjemným stínkem. Větší střediska ostrova poskytují veškeré služby pro strávání sportovně založení dovolené (potápění, windsurfing, jachting apod.).

Trajektové spojení – ostrov Brač

Na ostrov Brač se můžete dostat hned několika způsoby. Nejčastějším je využítí trajektového spojení. Ty jsou dvou druhů – Split – Supetar nebo z Makarske do Sumartinu. Využít také můžete rychlé lodní linky ze Splitu do Jelse (toto spojení má zastávku také na Bolu. Na ostrově se také nachází mezinárodní letiště, které využívají především charterové letecké společnosti.

Nabídka apartmánů a ubytování

Kliknutím na mapu Chorvatska se vám zobrazí nabídka apartmánů v jednotlivých letoviscích. Výsledky vyhledávání můžete měnit a upravovat volbou dalších parametrů ve vyhledávání.Mohlo by vás zajímat

Komentáře

Zpět nahoru