Zavřít

Chorvatsko apartmány Vyhledat apartmány
Vyzkoušejte naše vyhledávání apartmánů. V nabídce jich máme přes 8 000 ».

Chorvatsko Oblasti v Chorvatsku
Zkuste si projít chorvatské lokality pomocí interaktivních map ».

Ostrov Vis

Ostrov Vis - ubytování

Jeden z méně navštěvovaných, avšak o to krásnějších ostrovů Chorvatska je ostrov Vis. Najdete jej ve Střední Dalmácii. Celková rozloha ostrova je 90,3 km2. Počet obyvatel ostrova se pohybuje okolo 4300. Nejvyšším bodem ostrova je vrchol Hum s výškou 587 m.n.m. Zajímavostí ostrova jsou školky, kde se pěstují palmy ve volné přírodě.

Palmy z ostrova Vis se pak vysazují na celém chorvatské pobřeží. Ostrov Vis má velice příjemné klima a průměrná červencová teplota dosahuje 24°C.

Zajímavostí je také to, že byl ostrov po dlouhou dobu zcela nedostupný turistům. Ostrov Vis byl hlavním sídlem národně-osvobozených sil v období boje za osvobození Bělehradu (Titova Jugoslávie). Teprve v roce 1989 byl ostrov zpřístupněn běžným smrtelníkům.

Na ostrov Vis se nejednodušeji dostanete tranejktovým spojením ze Splitu (do přístavu Vis).

Ostrov Vis – ubytování, apartmány, letoviska

Jižní část ostrova tvoří desítky malých zátok, které nabízejí nádherné pláže vhodné ke koupání. Vyjímečná je zde příroda a přírodní krásy. Propojení průzračného moře s krásnými oblázkovými plážemi okouzlí každého. Hojně navštěvovaná je zátoka Stiniva, která je chráněna státem. Nejvýznamější střediska ostrova jsou Vis, Milna, Rukavac, Komiža. Na ostrově najdete především širokou nabídku ubytování v sourkomí popřípadě pronájem apartmánových domů a vil. V nabídce najdete více jak 200 apartmánů na ostrově Vis (Chorvatsko).

V okolí můžete navštívit tzv. Modrou jeskyni na ostrově Biševo nebo tzv. Zelenou jeskyni na ostrově Ravnik. Populární je také návštěva Titovi jeskyně (ostrov Vis Chorvatsko).

Nabídka apartmánů a ubytování

Kliknutím na mapu Chorvatska se vám zobrazí nabídka apartmánů v jednotlivých letoviscích. Výsledky vyhledávání můžete měnit a upravovat volbou dalších parametrů ve vyhledávání.Mohlo by vás zajímat

Komentáře

Zpět nahoru