Zavřít

Chorvatsko apartmány Vyhledat apartmány
Vyzkoušejte naše vyhledávání apartmánů. V nabídce jich máme přes 8 000 ».

Chorvatsko Oblasti v Chorvatsku
Zkuste si projít chorvatské lokality pomocí interaktivních map ».

Jídlo a pití

Unikátní bar v Dubrovníku. Ten musíte navštívit!

Unikátní bar v Dubrovníku. Ten musíte navštívit!

Zveřejněno: 12.07.2016 11:35

Chystáte-li se na dovolenou v Jižní Dalmácii v okolí Dubrovníku nebo jen navštívíte Dubrovník v rámci výletu, můžete vyzkoušet jeden z nejkrásnějších barů na celém Chorvatském pobřeží. Podle CNN se jedná o 6. nejlepší podzemní bar na světě. A který že je to bar? Bar nese název Cave Bar More a najdete... Čti více »



Craft Beer festival na ostrově Rab

Craft Beer festival na ostrově Rab

Zveřejněno: 18.05.2016 12:51

Letos poprvé (2016) se uskuteční na chorvatském ostrově Rab Craft Beer festival, který si dal za úkol seznámit lidi s vynikající nabídkou chorvatských piv, která budou doplněna místní gastronomií, hudbou a zábavou. Festival Craft Beer se odehraje severní části ostrova Rab v letovisku Lopar. Pivní festival na ostrově Rab Celý festival Craft... Čti více »



Podívejte se na nejlepší restaurace v Chorvatsku!

Podívejte se na nejlepší restaurace v Chorvatsku!

Zveřejněno: 11.05.2016 10:15

Již pátým rokem po sobě přináší chorvatský denní tisk “Jutarnji list” výsledky ankety o nejlepší restauraci v Chorvatsku. V souboji o nejlepší chorvatskou restauraci soupeří stovky přihlášených restaurací. Vybraná porota ze špiček chorvatské gastronomie pak rozhoduje a přiděluje hlasy jednotlivým podnikům. Tento týden byly uveřejněny výsledky a my vám přinášíme informace nejenom... Čti více »



Chorvatsko je 7. nejlepší místo v Evropě k jídlu a pití

Chorvatsko je 7. nejlepší místo v Evropě k jídlu a pití

Zveřejněno: 04.02.2016 08:56

Chorvatská gastronomie se za posledních pár let velmi výrazně posunula směrem nahoru. Ve větších letoviscích na chorvatském pobřeží (Pula, Rijeka, Zadar, Vodice, Split apod.) najdete luxusní restaurace s jídlem a nápoji na vysoké úrovni. Před pár týdny byl uveřejněný velký článek ohledně toho, kde se v Evropě můžete najíst nejlépe a kde... Čti více »



5 nejlepších Istrijských restaurací pro rok 2013

5 nejlepších Istrijských restaurací pro rok 2013

Zveřejněno: 15.11.2013 09:04

Pakliže jezdíte do Chorvatska na dovolenou, měli byste navštívit alespoň jednou některou z místních restaurací a ochutnat místní speciality. Chorvatští experti na gastronomii vybrali 5 nejlepších restaurací na poloostrově Istrie pro tento rok. Za hlavní kritéria hodnocení byly zvoleny celková atmosféra restaurace, jídelní lístek, obsluha apod. Restaurace na Istrii – 5 nejlepších... Čti více »



Chorvatská zmrzlina je velmi populární

Chorvatská zmrzlina je velmi populární

Zveřejněno: 19.03.2013 14:04

V dnešním článku se podíváme na pár statistik ohledně prodeje zmrzliny v Chorvatsku. Snad každý turista, který Chorvatsko navštívil ochutnal zdejší výtečnou zmrzlinu. Proto se není čemu divit, že se zmrzliny v Chorvatsku prodalo za minulý rok celých 25 milionů litrů. Z celkového prodeje bylo prodáno více jak 5 milionů litrů zmrzliny... Čti více »



Víme, jaké jsou nejlepší chorvatské restaurace!

Víme, jaké jsou nejlepší chorvatské restaurace!

Zveřejněno: 14.09.2012 09:22

Chorvatské restaurace sbírají rok co rok nejrůznější ocenění na mezinárodním poli. Chorvatští kuchaři a jejich restaurace se snaží čím dál více prosazovat kvalitu a dopřát tak svým hostům nezapomenutelný zážitek. Přesto však zatím žádná chorvatská restaurace nebyla oceněna nejvyšším oceněním tzv. “Michelinskou hvězdou”. Avšak sedm nových chorvatských restaurací se připojilo do sdružení... Čti více »



Restaurace Istrie v mobilní aplikaci “Gourmet Istra”

Restaurace Istrie v mobilní aplikaci “Gourmet Istra”

Zveřejněno: 10.05.2012 09:31

Chystáte-li se na dovolenou na Istrii, určitě oceníte novou mobilní aplikace s názvem “Gourmet Istra”, která je určena pro tzv. “chytré telefony”. Aplikace je primárně určena pro návštěvníky restaurací a místních výrobců vín a olivových olejů (Istrie patří mezi TOP výrobce olivového oleje na světě). Gourmet Istra nabízí seznam přibližně pěti set... Čti více »



Istrie patří mezi TOP výrobce olivového oleje na světě

Istrie patří mezi TOP výrobce olivového oleje na světě

Zveřejněno: 22.03.2012 09:54

Každý rok je vydáván průvodce s nejlepšími extra panenskými olivovými oleji světa. Průvodce se jmenuje Flos Oleia a právě podle tohoto průvodce je Istrie pro rok 2012 druhá na světě co do počtu kvalitních výrobců olivových olejů. V průvodci Floas Oleia je celkem zastoupeno 42 zemí světa z 5 kontinentů. Publikace Flos... Čti více »



Sýr z ostrova Pag mezi nejlepšími na světě (2011)

Sýr z ostrova Pag mezi nejlepšími na světě (2011)

Zveřejněno: 14.02.2012 13:26

Chystáte-li se na dovolenou v Chorvatsku na ostrově Pag a stále jste ještě neochutnali místní specialitu v podobě tzv. Pažského sýra tak nyní zbystřete. Tvrdému Pažskému sýru „Žigljen“ se dostalo velkého mezinárodního uznání. Největší světová soutěž z oblasti sýrů se konala ve Velké Británii a nese název „The World Cheese Awards“. Do... Čti více »



Zpět nahoru