Zavřít

Chorvatsko apartmány Vyhledat apartmány
Vyzkoušejte naše vyhledávání apartmánů. V nabídce jich máme přes 8 000 ».

Chorvatsko Oblasti v Chorvatsku
Zkuste si projít chorvatské lokality pomocí interaktivních map ».

Šibenik

Šibenik - Severní Dalmácie (Chorvatsko 2012)

Druhé největší město Severní Dalmácie nese název Šibenik. Trvale zde žije okolo 41 tis. obyvatel. Šibenik naleznete v Šibenickém zálivu v blízkosti ústí řeky Krky do moře. Šibenik je velmi významné město nejen z pohledu památek a historie, ale také součastnosti. Dnes patří město mezi hlavní dopravní uzel této oblasti. Zároveň město Šibenik navštíví ročně tisíce turistů, kteří hledají nejenom katedrálu sv. Jakuba (Sveti Jakov), která byla v roce 2000 zapsána do kulturního dědiství organizace UNESCO.

Trocha historie Šibeniku

Samotné město bylo založeno v druhé polovině 11. století. Do začátku 15. století byl Šibenik střídavě pod mnoha nadvládami. Právě až začátkem 15. století se dostalo město do nadvlády Benátské republiky a to na více jak 400 let.

Katedrála sv. Jakuba v ŠibenikuDo dnešní doby se zachoval střed města se starobylým rázem. Nad městem dominuje opevnění s 3 pevnostmi. Ze všech třech pevností je krásný výhled na celé město a Šibenický záliv. Nejznámější památkou ve městě je však již zmiňovaná katedrála sv. Jakuba. Katedrála je považována za nejcennější dílo evropského pozdního středověku (1433 – 1555 přechodu gotiky v renesanci) a to v celém Chorvatsku. Celé katedrála je z kamene a hlavní kopule se tyčí do výšky 32 metrů. Ceněn je originální systém zaklenutí, kdy jednotlivé kamenné desky do sebe těsně zapadají. Uvnitř katedrály najdete 74 portrétních bust v životní velikosti. Hned vedle katedrály sv. Jakuba naleznete neméně významnou stavbu radnice ze 16. století. Stavba Vás zaujme otevřenou lodžií. Dále zde najdete více jak 6 významných staveb.

Zábava v Šibeniku – koupání, ubytování

Během letní sezóny se v Šibeniku pořádá každý víkend hudební produkce. Město je významným pořadatelem několika festivalů. Mezi nejznámější patří Mezinárodní dětský festival konaný poslední týden v červenci a první týden v srpnu. Na konci záři můžete navštívit středověké trhy.

Pokud zatoužíte po koupání, tak můžete navštívit městské koupaliště Jadrija. Naleznete jej na konci průlivu sv. Antonína. Pro snadnější dostupnost na tuto oblázkovou pláž slouží motorové čluny, které jezdí v intervalu 15 minut. Nově v Šibeniku vzniká nová městská pláž, o které jsme Vás již informovali v tomto článku – Nová pláž v Šibeniku (od roku 2012). V blízkosti města se nachází také velmi populární středisko cestovního ruchu – Solaris (jen 6 kilometrů od Šibeniku).

V samotném Šibeniku se můžete ubytovat v několika hotelích nebo hostelích. Mnohem větší je zde nabýtka ubytování v aparmánech. V celém okolí pak najdete velmi širokou nabídku ubytování v soukromí. Obyvatelé Šibeniku velmi rádi na víkend jezdí do oblasti Jadrija, Zablaće a Solaris.

Pokud se budete v této oblasti jižní části Severní Dalmácie nacházet, určitě musíte navštívit Národní park Krka. Ten se nachází jen několik kilometrů od samotného centra Šibeniku. Šibenik (Chorvatsko) patří skutečně k perlám Jadranu a stojí za jeho návštěvu.

Nabídka apartmánů a ubytování

Kliknutím na mapu Chorvatska se vám zobrazí nabídka apartmánů v jednotlivých letoviscích. Výsledky vyhledávání můžete měnit a upravovat volbou dalších parametrů ve vyhledávání.Mohlo by vás zajímat

Komentáře

Zpět nahoru