Zavřít

Chorvatsko apartmány Vyhledat apartmány
Vyzkoušejte naše vyhledávání apartmánů. V nabídce jich máme přes 8 000 ».

Chorvatsko Oblasti v Chorvatsku
Zkuste si projít chorvatské lokality pomocí interaktivních map ».

Chorvatsko – pronajmout dům na pláži si můžete i vy!

Dům na pláži v Chorvatsku 2017

S rostoucím zájmem turistů o letní dovolenou v Chorvatsku, roste také zájem o pronájem domů a apartmánů, které se nacházejí přímo na pláži. Jak jsme psali v jednom z minulých článků (Chorvatsko překonalo rekord v počtu turistů v roce 2016), zájem o dovolenou v Chorvatsku prudce stoupá mezi turisty celé Evropy. Celkový počet turistů se zastavil na čísle více jak 16,3 milionů návštěvníků.

Zájem stoupá o domy na pláži

Meziročně se zájem o pronájem domů na pláži zvýšil o desítky procent. Je to dáno především “kupní sílou” turistů. Už je dávno doba pryč, kdy turistům především ze střední a východní Evropy stačily apartmány daleko od moře.

V dnešní době je největší zájem o domy do vzdálenosti 300 metrů od moře a pláží.

Na fotografii níže můžete vidět část chorvatského letoviska Rogoznica, kde se nachází také mnoho domů přímo na pláži.

Rogoznica - Chorvatsko

Dům na pláži se rovná vyšší cena

Zde platí skutečně přímá úměra. Čím blíže se dům nachází od moře, tím dražší je jeho pronájem. Na druhou stranu při pečlivém hledání se dají najít domy na pláži za rozumnou cenu. Celkové navýšení ceny za ubytování může dosáhnout např. 5 000,-Kč, ale dovolená v Chorvatsku se tak stane skutečně luxusní záležitostí.

Vlastní zkušenosti s apartmány na pláži

Nejlepší zkušenost je vlastní. Proto jsme si i my pronajali hned dva druhy apartmánů na pláži a můžeme potvrdit, že kvalita dovolené se velmi zvýšila. Především pokud plánujete dovolenou v Chorvatsku s dětmi, je dům na pláži velkou výhodou. Odpadá jakýkoliv přesun z apartmánu na pláž. Nemusíte nic chystat a balit do batůžků a tašek. Vše máte po ruce. Stačí si vzít ručník, udělat pár kroků a jste v moři.

Na oběd si můžete dát něco z rychlého občerstvení přímo na pláži nebo si zajít na vlastní oběd.

Velkou výhodou je “snadno” dostupné večerní koupání nebo naopak při východu slunce. Ráno a večer jsou pláže lidu prázdné. Přes poledne se pak můžete schovat ve stínu vlastního domu.

Nabídka domů s bazény

Navíc díky dotačním programům se v Chorvatsku rozrůstá nabídka domů a apartmánu s bazény. Často i domy na pláži nabízí již tuto možnost a mají k užívání vlastní bazény.

Také v naší nabídce najdete hned desítky takovýchto domů na pláži v Chorvatsku. Jak již bylo předesláno v úvodu, zájem o tyto domy narůstá. Proto je dobré si rezervovat ubytování s velkým předstihem.

Zveřejněno: 10.01.2017 10:22Mohlo by vás zajímat

Komentáře

Zpět nahoru