Zavřít

Chorvatsko apartmány Vyhledat apartmány
Vyzkoušejte naše vyhledávání apartmánů. V nabídce jich máme přes 8 000 ».

Chorvatsko Oblasti v Chorvatsku
Zkuste si projít chorvatské lokality pomocí interaktivních map ».

Labin: Skrytý poklad Chorvatska pro pěší turisty

Labin - krása Chorvatska
Chorvatsko je známé svými krásnými plážemi a pobřežím, ale co když byste chtěli objevit něco trochu jiného? Městečko Labin, nacházející se v blízkosti letoviska Rabac, nabízí návštěvníkům úžasné výhledy na pobřeží i možnost objevovat historii a kulturu regionu.

Cesta z Rabacu do Labinu není příliš náročná, ale určitě stojí za to. Trasa, která vede po značených stezkách, nabízí krásné výhledy na pobřeží, přičemž se po cestě setkáte s několika historickými památkami.

Trasa začíná v Dovolená v Chorvatsku – letovisko Rabac, konkrétně na rohu ulic Raška a Obala maršala Tita. Odtud se vydáte po cestě Raška, která vás povede kolem pláže Girandella. Pokračujete stále rovně po této cestě, až se dostanete k velkému kruhovému objezdu v blízkosti hotelu Mimosa. Zde se nedáte na hlavní cestu, která vede z Rabacu na sever, ale využijete cestu vedoucí právě okolo hotelů směrem k fotbalovému hřišti. Právě u fotbalového hřiště začíná pěší stezka pro turisty. Ta nabízí během procházky hned několik míst k odpočinku, několik vodopádů a navštívit můžete také zříceninu kostelíka Sveti Hadrian. Celková délka trasy z Rabacu do Labinu je asi 4,5 km a trvá asi hodinu chůze.

Pěší stezka pokračuje asi 2,5 km až se dostanete k mostu přes hluboké údolí. Přejděte most a pokračujte rovně. Asi po 200 metrech zahněte doleva na ulici Rudarska, která vede nahoru do Labinu. Cesta je poměrně strmá, ale stojí za to – nabízí se vám krásný výhled na okolní krajinu. Když dorazíte do Labinu, můžete se projít jeho kouzelnými uličkami, prohlédnout si historická místa, jako například staré hrady, kostely, muzea a galerie.

Historická část městečka Labin – Stari Grad

Během vašeho výletu z Rabacu do Labinu byste neměli vynechat návštěvu historické části Stari Grad, které se nachází přímo vedle Labinu. Tato krásná historická část městečka vám nabídne úchvatné výhledy na okolní krajinu a mnoho kulturních památek, jako jsou staré kostely a hrady.

Labin - historická část města

Můžete se také projít po krásných uličkách a navštívit místní obchody s tradičními suvenýry a řemesly. Pokud máte rádi dobré jídlo a pití, určitě byste si měli vyzkoušet místní restaurace, které nabízejí vynikající chorvatská jídla. Mezi nejlepší restaurace v Stari Gradu patří například konoba Feral, která se specializuje na přípravu čerstvých ryb a mořských plodů.

Pakliže budete na dovolené v Chorvatsku právě v Rabacu, určitě si udělejte jednodenní malý výlet do městečka Labin. Je to příjemná změna oproti válení se na pláži.

Možnosti ubytování v letovisku Rabac (Istrie)Booking.com

Zveřejněno: 17.04.2023 10:08Mohlo by vás zajímat

Komentáře

Zpět nahoru