Zavřít

Chorvatsko apartmány Vyhledat apartmány
Vyzkoušejte naše vyhledávání apartmánů. V nabídce jich máme přes 8 000 ».

Chorvatsko Oblasti v Chorvatsku
Zkuste si projít chorvatské lokality pomocí interaktivních map ».

Poznejte kouzlo Šibeniku: Tipy na nejlepší aktivity a památky pro turisty

Šibenik - Severní Dalmácie (Chorvatsko 2012)
Šibenik je krásné město na pobřeží Jaderského moře v Chorvatsku, které nabízí svým návštěvníkům spoustu zajímavostí. Pokud se chystáte na dovolenou v Chorvatsku, určitě byste neměli vynechat návštěvu Šibeniku. V tomto článku vám přinášíme několik tipů, co si v Šibeniku nenechat ujít.

  • Katedrála svatého Jakova: Jedná se o nejvýznamnější památku města, která byla postavena v 15. století. Katedrála je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO a je považována za jednu z nejkrásnějších katedrál v Evropě. Její interiér zdobí umělecká díla a fresky.
  • Středověké město: Šibenik je plné úzkých uliček a historických budov, které vás zavedou do minulosti. Procházka městem vám nabídne úžasnou atmosféru a nezapomenutelné zážitky. Navštivte například pevnost sv. Mikuláše, která nabízí nádherný výhled na město a okolní krajinu.
  • Národní park Krka: Národní park Krka se nachází nedaleko od Šibeniku a nabízí krásné vodopády, jezera a přírodní scenérie. Procházka parkem je nezapomenutelným zážitkem, který si nenechte ujít. Doporučujeme navštívit vodopády Skradinski Buk, které jsou největší a nejznámější v parku.
  • Pláže: Šibenik má mnoho pláží, které lákají turisty z celého světa. Mezi nejpopulárnější patří pláže Solaris, Banj a Žaborić. Voda v moři je čistá a průzračná, což vás jistě osvěží v horkých letních dnech.
  • Muzea: Šibenik nabízí několik muzeí, které představují historii a kulturu města. Doporučujeme navštívit muzeum města Šibeniku, které se nachází v historickém paláci. Muzeum představuje bohatou historii města a ukazuje, jak se město vyvíjelo a měnilo v průběhu času.

Chorvatský Šibenik - dovolená, ubytování

Skvělý jednodenní výlet do Šibeniku

Šibenik je krásné a fascinující město, které nabízí svým návštěvníkům spoustu dalších zajímavostí, které by neměli minout. Mezi ně patří například tradiční tržnice, kde můžete ochutnat místní speciality a zakoupit si suvenýry. Dále můžete navštívit divadlo, které je nejstarším v Chorvatsku a nabízí bohatý kulturní program.

Pokud máte rádi adrenalinové aktivity, můžete si vyzkoušet potápění, plachtění nebo windsurfing. Místní agentury nabízejí různé druhy vodních sportů a zážitkových aktivit, které vám umožní poznat okolí z úplně nové perspektivy.

Nakonec bychom nechtěli zapomenout zmínit také místní kuchyni, která je velmi chutná a zdravá. Pokud máte rádi mořské plody, určitě si vychutnejte čerstvé ryby a krevety, které jsou typickými místními specialitami.

Všechny tyto atrakce a zážitky vytvářejí z Šibeniku ideální cíl pro dovolenou v Chorvatsku. Nenechte si ujít tento skvělý kousek chorvatského pobřeží a prožijte nezapomenutelnou dovolenou plnou památek, krásné přírody, skvělého jídla a zábavy.

Možnosti ubytování v Šibeniku – ChorvatskoBooking.com

Zveřejněno: 27.04.2023 08:43Mohlo by vás zajímat

Komentáře

Zpět nahoru