Zavřít

Chorvatsko apartmány Vyhledat apartmány
Vyzkoušejte naše vyhledávání apartmánů. V nabídce jich máme přes 8 000 ».

Chorvatsko Oblasti v Chorvatsku
Zkuste si projít chorvatské lokality pomocí interaktivních map ».

10 turistických míst v Chorvatsku (2. díl)

Národní park Paklenica

Dnes bychom rádi navázali na minulý článek – 10 nejvýznamnějších míst Chorvatského pobřeží. V minulém článku jsme ve stručnosti představili 5 významných míst chorvatského pobřeží – například Amfiteáter v Pule, Eufraziova bazilika v Poreči nebo město Dubrovník. V dnešním článku se zaměříme více na přírodní krásy (Národní park Krka, Paklenica nebo Plitvická jezera) nebo ostrovy Korčula a Mljet, které se nacházejí v Jižní Dalmácii.

Ostrov Mljet (Jižní Dalmácie)

Ostrov Mljet
Jedním z nejzajímavějších ostrovů celého Chorvatského pobřeží a především pak Jižní Dalmácie je ostrov Mljet. Mljet je znám především díky hojné vegetaci (72% ostrova pokrývají lesy), která není na ostrovech v Jižní a Střední Dalmácii obvyklá. Ostrov není příliš obydlen a najdete zde spíše malá letoviska. Část ostrova je prohlášena za národní park. Na ostrově najdete dvě slaná jezera (Veliko a Malo Jezero), které se nacházejí v západní části. Návštěvu tohoto ostrova můžeme vřele doporučit milovníkům přírody a přírodních krás.
Další informaceOstrov Mljet (Jižní Dalmácie)

Národní park Krka (Severní Dalmácie)

Národní park Krka - Chorvatsko
Tento národní park je nejmladších ze všech 7 národních parků v Chorvatsku. Park najdete přibližně 30 kilometrů od známého města Šibenik. Okolí parku nenaznačuje, že se jedná téměř o oázu pro faunu a flóru. Národní park na řece Krka jsou především velmi známé vodopády a peřeje. Na řece Krce jich najdete hned 8. Nejznámější a největší jsou Manojlovacki slapovi, okolo kterých vedou zároveň téměř všechny turistické trasy. Pod vodopády je dovolenou koupání, proto doporučujeme vzít sebou plavky. V ceně vstupného je také lodní projížďka do městečka Skaradin a zpět.
Další informaceŠibenik (Severní Dalmácie)

Plitvická jezera (vnitrozemí Chorvatska)

Plitvická jezera - národní parky Chorvatska
Ačkoliv neleží národní park Plitvická jezera u pobřeží, musíme tento park v tomto článku zmínit. Jedná se totiž o nejznámější národní park Chorvatska, který je znám po celém světě. Plitvická jezera se skládají ze systému 16 navzájem propojených jezer, která obklopují rozsáhlé a krásné lesy. Plitvická jezera jsou známé pro své nádherné barvy od azurové, modré, zelené až po šedou. Okolí jezer je domovem pro mnohé druhy fauny a flóry. Zajímavostí je, že zde žije například vlk, orel nebo dokonce medvěd hnědý. Avšak nemusíte se obávat, že by jste na tyto druhy zvířat narazili. Turistické trasy vedou v okolí jezer, kde tato zvířata nesetrvávají (především pak v letní sezóně).

Ostrov Korčula (Jižní Dalmácie)

Ostrov Korčula - Jižní Dalmácie
Šestým největším chorvatským ostrovem je právě ostrov Korčula. Naleznete jej v Jižní Dalmácii a je od pevniny oddělen úzkým průlivem. Hlavním městem ostrova je stejnojmenné město Korčula. Často je Korčula přezdívána “malý Dubrovník”. Toto starobylé město je jedním z nejkrásnějších v Jižní Dalmácii. Díky své strategické poloze naleznete ve městě originální architekturu a také údajně rodný dům Marca Pola. Nejznámější je stavba katedrály svatého Marka, která byla vystavěna v goticko-renesančním stylu a byla dokončena v 15. století.
Další informaceOstrov Korčula (Jižní Dalmácie)

Národní park Paklenica (Kvarner)

Paklenica - Chorvatsko levně
Méně známým místem je národní park Paklenica, který naleznete v blízkosti letoviska Starigrad – Paklenica. Park je součástí pohoří Velebit a rozkládá se na 102 km2. Největším lákadlem parku Paklenica jsou dva kaňony (Velika Paklenica a Mala Paklenica), které jsou odděleny náhorní plošinou vysokou 500m. Délka základní turistické trasy je asi 10 km a hned v začátku vede kaňonem s šířkou okolo 40m a výškou okolních skal přes 400m! V parku Paklenica se nacházejí také jeskyně, kde je jeden z největších dómů v Chorvatsku. Národní park Paklenica je vhodný pro milovníky turistiky a horolezce.
Další informaceZadar a jeho okolí (Severní Dalmácie)

Zveřejněno: 27.04.2011 08:24Mohlo by vás zajímat

Komentáře

Zpět nahoru