Zavřít

Chorvatsko apartmány Vyhledat apartmány
Vyzkoušejte naše vyhledávání apartmánů. V nabídce jich máme přes 8 000 ».

Chorvatsko Oblasti v Chorvatsku
Zkuste si projít chorvatské lokality pomocí interaktivních map ».

Vrsar

Vrsar ubytování Chorvatsko

Přímořské letovisko Vrsar nalezneme přibližně 9 kilometrů jižním směrem od města Poreč. Směrem na jich pak po 3 kilometrech narazíme na okraje Limského zálivu. Před pobřežím v okolí Vrsaru se nachází více jak 20 neobydlených ostrůvků. Nejznámější z nich je ostrov Koversada, který se nachází přímo naproti Vrsaru. Významná je dnes marina, která poskytuje prostor pro několik desítek lodí.

Ve své historii byl Vrsar vždy významným rybářským přístavem (již za doby antiky) a jeho přístav byl využíván pro vývoz kamene z istrijských kamenolomů. Ve středověku bylo město obehnáno hradbami a stalo se z něj téměř opevněné město. Historická část města se terasovitě rozprostírá na pahorku s dominantou zámku. Historicky významné jsou stavby: Barokní kostel sv. Antonína (Sveti Antun) z 18. stol, Mariánský kostel (Sveta Maria od mora) z 12. stol. nebo kostel sv. Fosky (Sveta Foška) ze 17. stol.

Dnes patří dovolená v letovisku Vrsar mezi nejvyhledávanější místa na istrijském poloostrově. Je tomu dáno především bohatými lesy a členitým romantickým pobřežím. Právě díky přírodním podmínkám patří k nejvyznamnějším místům Istrie.

Ubytování – Vrsar Chorvatsko

Vrsar ubytování, dovolenáV letovisku Vrsar najdeme 3 velké hotelové a apartmánové komplexy – Resord Belveder, Pineta a Riva. Tyto hotelové komplexy najdete téměr ve všech nabídkách českých CK. Další nemalou část tvoří ubytování v soukromí (Vrsar, Istrie). V nabídce je hned několik pěkných apartmánů v blízkosti moře. Naturalisté ocení komplex Koversada, který je určen právě pro ně.

Sportovní vyžití ve Vrsaru

Vrsar poskytuje výborné podmínky pro vodní sporty (windsurfing, potápění, vodní lyže, sportovní rybolov). Vaší dovolenou si můžete zpříjemnit zapůjčením např. minigolfu, kuželek, stolního tenisu atd. Využít můžete sportoviště na tenis nebo volejbal. Ve městě si můžete vypůjčit horské kolo a využít místních cyklostezek. V blízkosti Vrsaru se nalézá sportovní letiště Crljenka, kde jsou poskytovány vyhlídkové lety nad pobřežím.

Koupání a pláže – Vrsar

Vrsar ubytování ChorvatskoVrsar má velice dobré podmínky pro koupání. Oproti Poreči zde najdeme pláže s pěkně upravenými oblázky, štěrkem popřípadě kameny. Skalnaté pláže jsou upraveny a doplněny betonovými plotnami. V okolí pláží se nacházejí píniové lesy sahající až na pláž. Ke koupání můžete navštívit také některý z blízkých ostrůvků, kde budete mít své soukromí. Na tyto místa Vás dopraví místní domorodci s čluny nebo si lze člun zapůjčit na delší dobu. Mezi nejkrásnější pláže patří pláž autokempu Valkenela, Porto Sole, pláž hotelového komplexu Belveder nebo naturistická pláž střediska Koversada.

Kultura a zábava

V letovisku Vrsar naleznete hned několik diskoték, diskoklubů a taneční zábavy provozované u některých restaurací. V hlavní sezóně jsou na promenádě okolo moře pořádány koncerty pro veřejnost. Za zmíňku stojí také gastronomická zařízení, která jsou ve Vrsaru na vysoké úrovni. Sousední Koversada během letních prázdnin nabízí několikrát konaný Den Koversady s celodenním zábavným programem.

Výlety do okolí

Vydat se můžete na lodní výlet do Limského zálivu (ten se nachází jižním směrem od Vrsaru). Obvykle jsou tyto výlety spojeny s konzumací rybích specialit a dobrého vína. Za návštěvu stojí poloostrov Montraker na okraji staré části města. Vydat se můžete také na procházku do sousedního městečka Funtana (3 kilometry daleko). Autem pak můžete navštívit město Rovinj (vzdálené 31 km).

Nabídka apartmánů k rezervaci

Kliknutím na mapu Chorvatska se vám zobrazí nabídka apartmánů v jednotlivých letoviscích. Výsledky vyhledávání můžete měnit a upravovat volbou dalších parametrů ve vyhledávání.Mohlo by vás zajímat

Komentáře

Zpět nahoru