Zavřít

Chorvatsko apartmány Vyhledat apartmány
Vyzkoušejte naše vyhledávání apartmánů. V nabídce jich máme přes 8 000 ».

Chorvatsko Oblasti v Chorvatsku
Zkuste si projít chorvatské lokality pomocí interaktivních map ».

Nový most z Trogiru na ostrov Čiovo

Nový most na ostrov Čiovo

Ostrov Čiovo, který leží severozápadním směrem od Splitu, se stává rok od roku populárnějším a vyhledávanějším místům pro dovolenou v Chorvatsku. Popularitu ostrova Čiovo podtrhává blízkost letiště ve Splitu, které je vzdáleno pouhých 5 kilometrů.

Vzhledem k narůstající popularitě ostrova vzrůstalo neúměrně také dopravní zatížení pro město Trogir, které je od roku 1997 uvedeno na seznamu světových kulturních památek UNESCO. Je to dáno tím, že nyní se na ostrov Čiovo dostanete přes most, který se nachází v samém centru historické části města Trogir.

V hlavní sezóně zde vznikaly několikakilometrové fronty, které znepříjemňovaly život jak místním obyvatelům, tak samotným turistům mířícím právě na ostrov Čiovo, kteří často čekali v těchto kolonách i několik hodin.

Tato dopravní situace nebyla již únosná a proto bylo rozhodnuto pro stavbu nového mostu, který by spojoval ostrov Čiovo s pevninou. Tento nový most je již ve výstavbě a nachází se jižním směrem od původního mostu.

Nový most na ostrov Čiovo

Se stavbou mostu bylo započato již v únoru 2015. Nový most na ostrov by měl být uveden do provozu v říjnu tohoto roku (2016). V nejvyšším bodě se bude most nacházet 25 metrů nad hladinou moře a k propojení ostrova s pevninou bude zapotřebí 13 mostních pilířů, které budou umístěny v moři. Do dnešního dne (18.2.2016) je jich hotovo již 5. Celková délka mostní části překlenující moře bude 546 metrů.

Vizualizace nového mostu na ostrov Čiovo

Střed mostu bude tvořen zvedací částí, pro snadnější lodní dopravu. Cena celého projektu se bude pohybovat okolo 30 milionů Euro a zároveň se jedná o největší stavbu v tomto roce v celé Dalmácii. Pro stavbu je také využit největší jeřáb, který se v Chorvatsku nachází.

Turisté se tak mohou těšit na příští letní sezónu na ostrově Čiovi. Cesta na tento ostrov bude velmi zjednodušena a bude mnohem více komfortnější. Podle dostupných informací by měl být průjezd přes most zdarma.

Pokud uvažujete nad dovolenou v Chorvatsku 2016 a hledáte apartmány právě na ostrově Čiovo, můžete využít nabídky našeho portálu, kde najdete hned několik desítek apartmánů na ostrově Čiovo.

Aktuální fotografie stavby nového mostu

Stavba nového mostu z Trogiru

Pohled na stavbu - Trogir-ostrov Čiovo

Zveřejněno: 18.02.2016 10:20Mohlo by vás zajímat

Komentáře

Zpět nahoru