Zavřít

Chorvatsko apartmány Vyhledat apartmány
Vyzkoušejte naše vyhledávání apartmánů. V nabídce jich máme přes 8 000 ».

Chorvatsko Oblasti v Chorvatsku
Zkuste si projít chorvatské lokality pomocí interaktivních map ».

Ostrov Čiovo

Ostrov Čiovo - Chorvatsko

Ostrov Čiovo patří ke skupině tzv. Středodalmatských ostrovů, který nalezneme u známého a hojně navštěvovaného města Trogir. S městem je ostrov spojen pomocí zvedacího mostu. Jeho rozhloha činí necelých 29 km2. Nejvyšší vrchol nese název Rudine a tyčí se do výšky 218 metrů.

Ostrov omývá na západní straně moře Kaštelského zálivu. Nejvýchodnější cíp ostrova (mys Čiovo) je vzdálen jen 2 kilometry od mysu Marjan u Splitu. Historie ostrova je velice bohatá. Nejvíce památek se vztahuje ke středověku. Díky tomu je ostrov posetý velkým množstvím kostelů a kostelíků.

  • AKTUALIZACE: Na ostrov Čiovo se staví nový most, který velmi usnadní dopravu. Nový most na ostrov by měl být uveden do provozu v říjnu tohoto roku (2016). Více informací najdete v našem článku – Nový most z Trogiru na ostrov Čiovo.

Přírodní podmínky (Čiovo – Chorvatsko)

Na ostrově nenajdete žádné vodní toky. Celkový počet obyvatel činí 6 tisíc. Za posledních pár let zde vyrostlo mnoho nových víkendových a apartmánových domů. Čiovo pokrývá středomořské rostlinstvo včele s makchií. Na severní straně ostrova se nacházejí borové lesy a cypřišové háje. Místní obyvatelé zde pěstují vinnou révu, madloně, olivovníky, fíkovníky a veškeré jižní ovoce. Severní část ostrova (blíže k pevnině) je vystavena větrům z pevniny (bora). Jižní část je před těmito větry ochráněna.

Letoviska a koupání

Ostrov Čiovo - ubytováníNa západním pobřeží ostrova najdete největší záliv, který se táhne od Trogiru k letovisku Okrug Gornji. V zálivu se nachází velká a dlouhá pláž, která se zároveň hlavním koupalištem Trogiru. Další krásné pláže se nacházejí opět v Okrug Gornji na druhé straně (jižní). Pláže ostrova jsou velice příjemné a díky tomu zde vyrůstají nové apartmánové domy a vily. Nové víkendové domy povětšinou patří obyvatelům Splitu, kteří to na ostrov Čiovo mají blízko. Dnes se z ostrova stává rušné centrum cestovního ruchu.

Hlavními letovisky ostrova Čiovo jsou – Okrug Gornji, Donji Okrug, Mastrinka, Arbanija a Slatine. Ve všech těchto letoviskách najdete bohatou nabídku ubytování v soukromí a apartmány k rezervaci.

Nabídka apartmánů a ubytování

Kliknutím na mapu Chorvatska se vám zobrazí nabídka apartmánů v jednotlivých letoviscích. Výsledky vyhledávání můžete měnit a upravovat volbou dalších parametrů ve vyhledávání.Komentáře

Zpět nahoru