Zavřít

Chorvatsko apartmány Vyhledat apartmány
Vyzkoušejte naše vyhledávání apartmánů. V nabídce jich máme přes 8 000 ».

Chorvatsko Oblasti v Chorvatsku
Zkuste si projít chorvatské lokality pomocí interaktivních map ».

Komiža (Vis)

Komiža - Ostrov Vis (Chorvatsko)

Letovisko Komiža se nachází v hlubokém zálivu v západní části pobřeží ostrova Vis. Nad městem najdete kopec Humu, který svou výškou dosahující téměř 600 metrů poskytuje vynikající výhledy do okolí. Komiža je považována za typické středomořské městečko s typickou architekturou (úzké uličky s kamennými domy apod.).

Letovisko Komiža má bohatou historii. První zmínky o městečku pocházejí z poloviny 12. století. Tehdy se zde zrodilo rybářství, které se dále šířilo východním směrem. Zajímavostí je také to, že místní vystěhovalci následně cestovali do Ameriky a jako z prvních tam šíři rybolov. Právem je tak Komiža hrdá na svou rybářskou historii. I díky tomu zde najdete jediné Rybářské muzeum v Chorvatsku. Muzeum se nachází v benátské věži na nábřeží letoviska.

V okolí letoviska najdete hned několik krásných oblázkových pláží, které jsou vhodné pro rodiny s dětmi. Moře je zde velice čisté a v letních měsících teplé. V Komiži najdete příjemné restaurace s místními specialitami z ryb, několik obchodů a stánky se suvenýry.

Ubytování v Komiži nabízejí místní obyvatelé v apartmánech. V naší nabídce najdete více jak 50 apartmánů v různých apartmánových domech, které jsou rozesety po celém městečku. Mimo to se v letovisku nachází také hotel Issa.

Autem můžete vyrazit na výlet po okolních krásách ostrova Vis. Zároveň můžete navštívit některou z krásných zátok na ostrově. Těch je na ostrově Vis velký počet a vzhledem k velikosti ostrova Vis můžete každý den objevovat nové zátoky.

Nabídka apartmánů k rezervaci

Kliknutím na mapu Chorvatska se vám zobrazí nabídka apartmánů v jednotlivých letoviscích. Výsledky vyhledávání můžete měnit a upravovat volbou dalších parametrů ve vyhledávání.Komentáře

Zpět nahoru