Zavřít

Chorvatsko apartmány Vyhledat apartmány
Vyzkoušejte naše vyhledávání apartmánů. V nabídce jich máme přes 8 000 ».

Chorvatsko Oblasti v Chorvatsku
Zkuste si projít chorvatské lokality pomocí interaktivních map ».

Povlja (Brač)

Povlja - ostrov Brač (dovolená v Chorvatsku, apartmány)

Turistické letovisko Povlja se nachází přibližně 10 kilometrů východním směrem od letoviska Sumartin v severní části ostrova Brač. Městečko má bohatou historii, která sahá až do antických dob. Ještě dnes můžete v letovisku narazit na pozůstatky staveb z tohoto období. Dnešní kostel sv. Jana Křtitele byl vybudován na troskách monumentální raně křesťanské baziliky z 5. století. Dnes patří Povlja k vyhledávaným turistickým destinacím na ostrově Brač.

V centru letoviska se nachází přístav s mnoha restauracemi a obchody. Městečko je populární pro své krásné oblázkové až písečné pláže, které se nachází v okolí. Nejznámější jsou zátoky Smokvica, Luke, Travna nebo Tatinja. V roce 2003 byla Povlja vyhlášena za nejhezčí malé letovisko v dalmátské župě.

Každý z návštěvníků si v letovisku najde to pravé. Zdejší promenáda láká k večerním procházkám. Posedět můžete v některé z místních restaurací přímo u moře a ochutnat místní speciality (především dary moře a místní víno). V letovisku se nachází také několik barů, které ocení mladší generace.

V letovisku je nabízen pronájem plachetnic, gondol nebo šlapadel. Využít můžete školu potápění nebo některý z celodenních výletů na Makarskou riviéru nebo na sousední ostrov Hvar.

Nabídka apartmánů a ubytování

Kliknutím na mapu Chorvatska se vám zobrazí nabídka apartmánů v jednotlivých letoviscích. Výsledky vyhledávání můžete měnit a upravovat volbou dalších parametrů ve vyhledávání.Komentáře

Zpět nahoru