Zavřít

Chorvatsko apartmány Vyhledat apartmány
Vyzkoušejte naše vyhledávání apartmánů. V nabídce jich máme přes 8 000 ».

Chorvatsko Oblasti v Chorvatsku
Zkuste si projít chorvatské lokality pomocí interaktivních map ».

Bakar – malebné městečko v blízkosti Rijeky

Bakar - Chorvatské městečko (Rijeka)

Menší městečko Bakar naleznete přibližně 15 kilometrů jihovýchodním směrem od Rijeky (Kvarnerská oblast). Letovisko leží v srdci stejnojmenném zálivu (Bakarský záliv). V dnešní době je Bakar významný archeologickým místem. Stará část městečka pochází z období 14. – 16. století. Staré zachovalé domy jsou stupňovitě rozmístěny směrem od moře a poskytují příjemný stín v letních měsících. Nejvíce navštěvovanou památkou Bakaru je bezesporu opevněný zámek z 16. století. V letovisku dále najdete mnoho krásných dochovaných budov.

Šumivé víno z Bakaru

Bakar je znám také díky svému šumivému vínu, které je považováno za nejlepší z celého Chorvatska. Víno, které se využívá pro výrobu tohoto šumivého vína se pěstuje na místních svazích, které bylo nutné upravit pomocí opěrných zdí. Díky tomu vznikly originální terasy, které dávají tomuto víno specifické vlastnosti. Bakarské terasy (kamenné zdi) byli v roce 1972 prohlášeny za kulturní památku. Kamenné zdi se nacházejí téměř na celém severovýchodním pobřeží Bakarského zálivu.

Centrum Bakaru je krásné a láká k romantické procházce a návštěvě některé z místních restaurací. Centrum starověkého městečka je skutečně krásné.

Odvrácená stránka Bakaru

Bohužel Bakar je také znám svým nákladní přístavem, který spadá pod Rijeku. Neuváženými kroky v minulosti zde vyrostl velký přístav pro sypké materiály. Ty byly nakládány na tankery a velké lodě. V minulosti se zde nacházela také velká koksárna. Ta byla naštěstí už zrušena a přestěhována jinam. Dnes se usilovně pracuje na revitalizaci zdejšího okolí. Právě i proto je Bakar vhodný pro jednodenní (odpolední) výlet, který stojí za to. Avšak pro trávení letní dovolené v Chorvatsku je toto letovisko nevhodné. Nenajdete zde téměř žádné pláže.

Chorvatský Bakar – fotografie

Chorvatský Bakar - památky, turistika

Zveřejněno: 22.11.2013 08:32Mohlo by vás zajímat

Komentáře

Zpět nahoru