Zavřít

Chorvatsko apartmány Vyhledat apartmány
Vyzkoušejte naše vyhledávání apartmánů. V nabídce jich máme přes 8 000 ».

Chorvatsko Oblasti v Chorvatsku
Zkuste si projít chorvatské lokality pomocí interaktivních map ».

Dovolená v Chorvatsku

Dovolená v Chorvatsku

Přemýšlíte, kam byste se letos vydali na letní dovolenou? Dáváte přednost moři před horami a severními zeměmi? Pokud ano, můžete využít široké nabídky apartmánů a vyrazit s rodinou do Chorvatska. Dovolená v Chorvatsku má hned několik výhod oproti jiným destinacím.


Výhody dovolené v Chorvatsku

Blízkost Chorvatska – cesta do Chorvatska zabere jen pár hodin (8-12 hodin). Díky novým dálnicím se tato doba skutečně zkrátila téměř na polovinu času (vzdálenosti z Prahy, Brna a Ostravy do Chorvatska).

Rozmanitost přírody – zdejší moře patří k nejčistějším v celém Středomoří. Přímořské klima, přírodní podmínky, oblázkové a písečné pláže, průzračné a čisté moře jsou dobrými předpoklady pro příjemnou letní dovolenou.

Cestování autem – stále velká většina turistů vyráží do Chorvatska po “vlastní ose”, čili cestují svým osobním automobilem. Největší výhodou je fakt, že jste pánem svého času a můžete si dovolenou naplánovat sami podle svého uvážení. Viz. Cesta do Chorvatska.

Výběr letovisek – Chorvatsko má velmi členité pobřeží a téměř 1 000 ostrovů. Díky tomu zde najdete rozmanitou nabídku letovisek. Můžete si vybrat jak velmi živá a rušná letoviska (Makarska, Vodice, Biograd na Moru, Bol apod.), tak vesničky a letoviska mimo dosah civilizace. Velmi oblíbené jsou chorvatské ostrovy (Murter, Pag, Krk atd.), kde najdete od všeho trochu.

Turistický komfort – Chorvatsko v posledních letech zvýšilo kvalitu veškerých služeb a ubytování. Nyní si zde najdou své i náročnější turisté. Vyrostly zde nové turistické komplexy, hotely a wellness centra, která leží přímo u moře.

Možnosti aktivní dovolené – svou letní dovolenou můžete prožít také aktivně. Nově se v Chorvatsku vybudovali cyklostezky (především na Istrii). Najdete zde vynikající podmínky pro potápění, jachting a všechny vodní sporty. Na své si přijdou také milovníci turistiky (Národní park Paklenica, ostrov Krk, pohoří Biokovo atd.).

Snadná domluva – mnoho Chorvatů ovládá základy českého a slovenského jazyka. Většina obyvatel Chorvatska v přímořských letoviscích ovládá německý a anglický jazyk.

Právě tyto klady hrají velkou roli při výběru letní dovolené u moře. Každoročně do Chorvatska vyráží více jak 600 000 českých turistů. Z tohoto počtu téměř 2/3 českých turistů dává přednost ubytování v soukromí a apartmánech.

Nejoblíbenější Chorvatské regiony

Kombinovaná dovolená

Zároveň roste i obliba tzv. kombinované dovolené. Čím dál více turistů si rezervuje ubytování v penzionech a hotelech přímo přes rezervační systémy (bez provize českým cestovním agenturám) a volí vlastní dopravu. Tento druh dovolené v sobě kombinuje kvalitní ubytování přesně podle Vašeho přání, služby (plná penze, polopenze, hotelové bazény, animační programy apod.), snadnost dopravy a ušetření nemalé finanční částky.

Dovolená v Chorvatsku byla, je a bude velice populární nejen u českých turistů. Prožijte svou dovolenou snů u moře. Díky našemu online katalogu ubytování v Chorvatsku můžete ušetřit mnoho tisíc korun.

Zpět nahoru