Zavřít

Chorvatsko apartmány Vyhledat apartmány
Vyzkoušejte naše vyhledávání apartmánů. V nabídce jich máme přes 8 000 ».

Chorvatsko Oblasti v Chorvatsku
Zkuste si projít chorvatské lokality pomocí interaktivních map ».

Chorvatské letiště ve Splitu zažívá nárůst cestujících

Letiště ve Splitu

Letiště Split (SPU) před pár dny představilo výsledky za rok 2012. Jen pro upřesnění letiště Split se nachází asi 24 kilometrů severozápadním směrem od Splitu u města Kaštela. Vybudováno bylo již v roce 1966 a na rok 2014 je plánována modernizace.

V roce 2012 letiště Split odbavilo celkem 1 425 479 cestujících, což byl nejvyšší počet cestujících ve své historii. Zároveň se jednalo o 10% meziroční nárůst jak uvedl ředitel letiště Split – Luksa Novak. Také došlo k 8% nárůstů zisku. Se vstupem Chorvatska do Evropské unie (jen pro připomenutí k tomu dojde 1.6.2013) se počítá ještě s větším nárůstem cestujících. Jen za první 4 měsíce letošního roku (2013) letiště zaznamenalo nárůst o 7% v nárůstu cestujících.

Modernizace letiště ve Splitu

Proto již nyní letiště plánuje renovace a možnosti zvýšení kapacity odbavených cestujících. Splitské letiště potvrdilo modernizaci příletové a odletové haly ke které dojde podle plánů po letní sezóně v roce 2014. K velkému nárůstu dochází především u anglicky mluvících cestujících.

Chorvatské letiště

Chorvatské letiště Split z ČR navštěvují především turisté, kteří si zakoupili dovolenou od cestovní kanceláře. Stále drtivá většina českých turistů využívá pro cestu do Chorvatska osobní automobil nebo autobusovou dopravu v rámci zájezdu.

Zveřejněno: 23.05.2013 10:53Mohlo by vás zajímat

Komentáře

Zpět nahoru