Zavřít

Chorvatsko apartmány Vyhledat apartmány
Vyzkoušejte naše vyhledávání apartmánů. V nabídce jich máme přes 8 000 ».

Chorvatsko Oblasti v Chorvatsku
Zkuste si projít chorvatské lokality pomocí interaktivních map ».

Kvalita vody v Chorvatsku je na vysoké úrovni

Čistota moře v Chorvatsku

Ve středu minulého týdne vydala Evropská agentura pro životní prostředí zprávu, kde se hodnotí kvalita mořské vody ve všech evropských zemích. Chorvatsko dopadlo se svou kvalitou vody ke koupání výborně hned za Kyprem, Maltou a Řeckem.

Na druhou stranu nutno říci, že před pěti lety vyšly výsledky pro Chorvatsko lépe – viz. náš článek o kvalitě mořské vody v Chorvatsku z roku 2011.

Každoroční hodnocení kvality vody

Evropská agentura pro životní prostředí již 20 let testuje kvalitu mořské vody ve všech přímořských státech. Každoročně je odebráno více jak 21 000 vzorků z více jak 700 pláží z Evropy. Sledovány jsou nejrůznější škodliviny, mikroorganismy a bakterie.

Výsledky kvality mořské vody v Chorvatsku

Chorvatsko si v této analýze nevedlo vůbec špatně. Na prvním místě se umístil Kypr s kvalitou vody 99,1%. Druhé místo obsadila Malta s 97,7% kvalitou vody. Třetí místo patří Řecku s 97,2%. Na čtvrtém místě se pak nachází právě Chorvatsko s kvalitní mořskou vodou na 94,2% území.

Čistota mořské vody v Chorvatsku je právě velkým lákadlem nejenom pro české turisty. Oproti jiným státům (Itálie, Francie) je právě čistota mořské vody velkou výhodou. Každý kdo cestuje vám potvrdí, že čistota chorvatského moře je na vysoké úrovni. Z velké části je to dáno kamenitým pobřežím a oblázkovými plážemi.

Chystáte-li se do Chorvatska na dovolenou, využijte naší nabídky pronájmů apartmánů v soukromí. V nabídce máme více jak 8000 tisíc apartmánů po celém chorvatském pobřeží včetně nejznámějších ostrovů.

Čistota vody v Chorvatsku

Zveřejněno: 02.06.2016 09:49Mohlo by vás zajímat

Komentáře

Zpět nahoru