Zavřít

Chorvatsko apartmány Vyhledat apartmány
Vyzkoušejte naše vyhledávání apartmánů. V nabídce jich máme přes 8 000 ».

Chorvatsko Oblasti v Chorvatsku
Zkuste si projít chorvatské lokality pomocí interaktivních map ».

Ryanair začne létat do chorvatského Zadaru

Letiště v Zadaru - Chorvatsko

Irská nízkonákladová letecká společnost Ryanair od dubna letošního roku (2013) otevře svou první leteckou linku do chorvatského Zadaru. Jedná se o první vlaštovku této letecké společnosti. Bohužel se bude jednat pilotně o letecké spojení s Anglií, Francií a Polskem. Na druhou stranu nutno dodat, pokud se Ryanair tyto linky osvědčí, je možné, že zprovozní letecké spojení s Chorvatskem, které bude vhodné také pro nás Čechy.

Letiště Zadar se tak stává 54. letištěm, kam letecká společnost Ryanair létá. Pro tento rok (2013) otevírá hned 7 nových leteckých linek spojených se Zadarem. Zadar tak bude mít nově spojení například s Paříží, Varšavou, Dublinem, Liverpoolem a East Midlands, Gothenburg, Haugesund.

Větší obsazenost apartmánů v okolí Zadaru

Ačkoliv se na první pohled může zdát, že tato zpráva je pro české turisty mířící na dovolenou do Chorvatsku nezajímavá, opak je tomu pravdou! Proč? Protože aerolinky Ryanair plánují splnit hranici 300 000 přepravených pasažérů. A právě díky takovémuto číslu je nutné počítat, že v severní Dalmácii dojde k mnohem vyšší obsazenosti apartmánů a ubytování v soukromí.

S tímto souvisí také očekávané zvýšení cen za ubytování v okolí Zadaru. A to především v oblastech snadno dostupných ze Zadaru. Dá se očekávat, že mnoho letovisek využije tohoto přílivu turistů a zvýší ceny ubytování. Proto pokud uvažujete nad dovolenou v severní Dalmácii (popřípadě na ostrově Pag) je více než vhodné rezervovat si ubytování v soukromí co nejdříve.

Bohužel tato informace není příliš známa mezi českými turisty a je nutné počítat s tím, že bude mnohem těžší v této oblasti (letních měsících) sehnat ubytování přímo na místě. Pokud si chcete ušetřit zbytečné nervy, rezervujte si apartmán v Chorvatsku již nyní.

Letiště v chorvatské Zadaru

Zveřejněno: 08.03.2013 11:14Mohlo by vás zajímat

Komentáře

Zpět nahoru