Zavřít

Chorvatsko apartmány Vyhledat apartmány
Vyzkoušejte naše vyhledávání apartmánů. V nabídce jich máme přes 8 000 ».

Chorvatsko Oblasti v Chorvatsku
Zkuste si projít chorvatské lokality pomocí interaktivních map ».

Město Opatija provede rekonstrukci koupaliště “Lido”

Opatija - koupání, pláže, koupaliště Lido

Letovisko Opatija (Kvarner) je velmi známým cílem turistů a to již několik desítek let. Historie cestovního ruchů v tomto městě sahá až do rakouska-uherska. Také proto se často Opatiji přezdívá „Stará dáma“ chorvatského cestovního ruchu.

Koupání v Opatiji bylo vždy trochu problém. Stěží tady najdete oblázkové pláže, které můžete znát z oblasti Dalmácie. Mnoho turistů proto navštěvovalo koupaliště „Lido“, které se nachází v centru Opatije. Po desítky let koupaliště stárlo a zájem o něj klesal. Proto bylo rozhodnuto o rekonstrukci a navrácení vzhledu do původního stavu z roku 1904, kdy se ještě zdejší přímořské koupaliště nazývalo „Angiolina“.

Nové a příjemnější koupání v Opatiji

V projektu je počítáno s výstavbou nových převlékacích kabin, obchodů a butiků, restaurací a barů. Bude vybudována střešní terasa pro opalování, specializovaná prodejna, relaxační bazén a prostory pro wellness. Vstup do moře bude také rekonstruován. Opatija se tak dočká lepšího přístupu do moře, který bude řešen dřevěnými „terasami“ v úrovni moře.

Aktuální vzhled pláže Lido - Opatija Chorvatsko

Okolí koupaliště se také dočká úprav. Bude vysazena nová zeleň a palmy. Turisté určitě ocení nově upravenou promenádu, která bude lemovat moře. V blízkosti se pak počítá s vybudováním skokanského můstku.

Nové koupaliště „Lido“ v Opatiji bude mít tvar amfiteátru. Na spodní hraně bude pláž s přístupem do moře. Na pláži se bude nacházet nově vybudovaný ostrůvek, kde se budou konat nejrůznější kulturní akce a programy.

Už nyní se tak můžete těšit na mnohem lepší koupání v Opatiji. Navíc město přislíbilo také zrekonstruovat druhé městské koupaliště známé pod názvem „Slatina“. Opatija se tak snaží přílákat ještě více turistů a nabídnout jim co nejlepší podmínky pro strávení letní dovolené v Chorvatsku.

Zveřejněno: 01.03.2012 09:53Mohlo by vás zajímat

Komentáře

Zpět nahoru