Zavřít

Chorvatsko apartmány Vyhledat apartmány
Vyzkoušejte naše vyhledávání apartmánů. V nabídce jich máme přes 8 000 ».

Chorvatsko Oblasti v Chorvatsku
Zkuste si projít chorvatské lokality pomocí interaktivních map ».

Chorvatské ostrovy

Ostrovy v Chorvatsku - apartmány, ubytování

Chorvatské pobřeží se může jako jedno z mála chlubit více jak 1000 ostrovy. Mnohé z nich patří k nejvyhledávanějším ostrovům v Evropě. Naleznete zde jak malé neobydlené ostrovy, které pokrývá přirozená vegetace, tak velké a známé ostrovy s vyhledávanými středisky a atrakcemi. Při návštěvě Chorvatska můžete díky dobrému trajektovému spojení procestovat hned několik z chorvatských ostrovů. Proto Vám dnes přínášíme v tomto článku základní přehled nejznámějších chorvatských ostrovů, které lákají jak samotné majitele plachetnic a jachet, tak běžné turisty z okolí.

Ostrov Hvar

Ostrov Hvar je nejznámějším a nejvyhledávanějším ostrov. Zároveň je také nejslunějším místem v Chorvatsku. Ročně zde svítí Slunce více jak 2724 hodin. Ostrov Hvar je znám pro svá levandulová pole, která jsou doplněny aromatickými bylinami (např. Rozmarýn a vřes). Velká část ostrova je tak zelená. Nejhledanější letoviska na ostrově je město Hvar a Jelsa. Na ostrově najdete spousty krásných pláží a zátok. V posledních letech se stal ostrov Hvar vyhledávaným místem movitých lidí z celé Evropy. Ti si zde stavějí moderní letní sídla.

Chorvatské ostrovy - ostrov Hvar

Ostrov Cres

Milovníci přírody, klidu a romantiky navštěvují ostrov Cres pro svůj téměř panenský charakter. Ostrov je málo obydlený a nenajdete zde velká letoviska. Turisté zde ocení možnost turistiky v přírodě a staré obydlí z benátského období. Na ostrově se nahází mnoho skrytých pláží. Na ostrově Cres se ve velkém chovají ovce a v místních restauracích tak můžete ochutnat některou ze specialit.

Národní park Kornati

Národní park Kornati se skládá celkem ze 147 větších či menších ostrovů. Kornati jsou vyhledávany pro svůj jedinečný charakter ostrovů. Naleznete zde velké útesy, přímořské jeskyně, skály a stálo zelené oblasti lesů. Kornati vyhledávají turisté milující přírodu a klid. V souostroví se nacházejí klidné zálivy s krásnými plážemi. Na ostrovy se můžete dostat vlastní lodí nebo využít nabídek místních cestovních agentůr. Na ostrovech téměř nanejdete turistické letoviska s nabídkou služeb.

Národní park Kornati - chorvatské ostrovy

Ostrov Vis

Ostrov Vis je považánován za tajemný ostrov. Téměř 40 let byl ostrov pro turisty a návštěvníky nedostupný. Nacházelo se zde velení armády (viz. Informace o ostrově). Díky tomu na ostrově Vis najdete panenskou přírodu a ostrov si zachoval původní charakter. Můžete se zde vydat na „ekologickou“ dovolenou mimo civilizaci. Na ostrově najdete krásné pláže, na kterých potkáte jen minimum lidí.

Ostrov Mljet

Chorvatský ostrov Mljet patří také mezi Národní parky. Více jak 72% ostrova je trvale pokryto lesem, čímž patří mezi nejzelenější chorvatský ostrov. Zbylé části ostrova pokrývají vinice a políčka. V roce 1960 byla část ostrova prohlášena za Národní park Mljet. Za největší lákadla ostrova jsou považovány dvě slané jezera (Malo a Veliko Jezero). V okolí těchto jezer najdete krásné písečné pláže a je zde povolenou koupání.

Nejvýznamnější chorvatské ostrovy

Ostrov Korčula

Největším z Jihodalmástkých ostrovů nese název – ostrov Korčula. Korčula je považována za jeden z nejhornatějších chorvatských ostrovů. Nejvyšší vrchol ostrova měří 568 metrů. Ostrov Korčula je znám jako klimatické lázně. Právě díky klimatickým podmínkách zde byli v minulosti lázně vybudovány. Čistý vzduch, moře a příjemné klima dalo za vznik lázním v letovisku Vela Luka, kde se léčí pohybové ústrojí i v dnešní době. Na Korčule naleznete plno významných letovisek, které nabízejí bohatou historii. Korčula patřila k nejbohatším částem Chorvatska.

Ostrov Brač

Brač je největším z chorvatských ostrovů. Nabízí krásnou krajinu, která je relativně členitá. Ostrov Brač patří mezi Čechy mezi nejvyhledávanější chorvatské ostrovy. Velice známé letovisko mezi turisty je město Bol s blízkou pláží Zlatý Rat, která patří mezi nejkrásnější pláže Jadranu. Na ostrov jsou pořádány lodní výlety z celé Omišské a Makarské riviéry. Ostrov Brač je také vyhledáván sportovci a to především milovníky windsurfingu.

Levné ubytování na chorvatských ostrovech

Ostrovy Elafiti

Severozápadním směrem od Dubrovníku se nachází méně známe souostroví Elafiti. Tyto chorvatské ostrovy jsou však hojně navštěvovány především návštěvníky Dubrovníku. Je to dáno krátkou vzdáleností od pevniny. Například ostrov Koločep se nachází jen 20 minut od pevniny. Mezi tyto chorvatské ostrovy patří také ostrov Lopud a Šipan. Z Dubrovníku na všechny 3 ostrovy jezdí pravidelné lodní linky nebo lodní taxi. Všechny tyto ostrovy jsou jen řídce obydleny a najdete zdě krásná místa na koupání a čisté moře. Na ostrově Lopud se náchází klidný hotelový komplex
Lafodia Hotel & Resort.

Ostrov Rab a Krk

Tyto dva kvarnerské ostrovy patří k nejvyhledávanějším chorvatským ostrovům severního pobřeží Chorvatska. Čeští turisté dávají přednost ostrovu Krk před Rabem. Proto také na ostrově Krk narazíte na mnoho čechů. Oproti tomu na ostrově Rab převládají němečtí a rakouští turisté. Ostrov Krk je také skvělým místem pro turistiku. Severovýchodní část ostrova je méně obydlená, především z důvodu častých a silných větrů, které vanou od pevniny. Zapadní část ostrova je před těmito větry chráněna a najdete zde více letovisek a městeček. Na ostrově Krk se nachází jedno z nejvyhledávanějších středisek celé Kvarnerské oblasti – letovisko Baška.

Ostrov Krk - Baška (Chorvatské ostrovy)

Ostrov Pag

Ostrov Pag najdeme severním směrem od Zadaru. Ostrov je převážně kamenitý a nenachází se zde příliš zeleně. Tento chorvatský ostrov je vyhledávan především pro své krásné písečné pláže, které jsou vhodné pro rodiny s dětmi. Pag patří mezi vyhledávané chorvatské ostrovy u českých turistů. Mnoho cestovních kanceláří zde má své apartmány nebo ubytování v kempech. Na ostrově Pag najdete také nejživější pláž z celé oblasti – pláž Zrče, kde se nachází hned několik velkých tanečních klubů (vhodné pro mladší generace turistů).

V Chorvatsko se nachází mnoho dalších ostrovů, které mají také co nabídnout. Výčet chorvatských ostrovů by mohl být mnohem delší, avšak pro základní přehled Vám tento článek postačí. Chorvatské ostrovy patří k nejkrásnějším ve Středomoří a proto pokud si plánujete dovolenou v Chorvatsku, měli by jste některý z chorvatských ostrovů navštívit.

Zpět nahoru