Zavřít

Chorvatsko apartmány Vyhledat apartmány
Vyzkoušejte naše vyhledávání apartmánů. V nabídce jich máme přes 8 000 ».

Chorvatsko Oblasti v Chorvatsku
Zkuste si projít chorvatské lokality pomocí interaktivních map ».

Praktické informace

Praktické informace o ubytování

Pokud jste novým návštěvníkem našich stránek, popř. ještě nemáte zkušenosti s rezervací ubytování v soukromí v Chorvatsku, jistě uvítáte základní praktické informace, jako je např. rozdělení a popis druhů ubytování, postup samotné rezervace a následné platby, jakožto i všeobecné podmínky mezi Vámi a příslušnou cestovní kanceláří.

V případě, že plánujete dovolenou s ubytováním v soukromí poprvé, doporučujeme Vám pozorně pročíst všechny uvedené informace. Pokud zde nenajdete požadovanou odpověď, kontaktujte nás pomocí kontaktního formuláře. Našim cílem je Vaše spokojená dovolená v Chorvatsku.

Pozn. všechny důležité informace související s Vaší rezervací obdržíte od cestovní kanceláře na svou e-mailovou adresu.

Obsah

O ubytování – obecný úvod k ubytování v soukromí, jeho výhody.

Druhy ubytování – popis druhů ubytování: apartmán, studio, pokoj a dům.

Objednání ubytování – jak postupovat při objednání (rezervaci) ubytování.

Platba – způsob úhrady rezervace, rozdělení na zálohou platbu a zbylou část.

Všeobecné podmínky – podmínky mezi agenturou a hostem o poskytování ubytovacích služeb.

Často kladené otázky – jak správně rezervovat apartmán, způsoby platby za rezervaci atd.

Domovní řád apartmánů – pravidla pro ubytování v apartmánech.

Kontaktní formulář – pokud nás potřebujete kontaktovat, využijte tohoto kontaktního formuláře.

O ubytování

Ubytování v soukromí (apartmán, studio, pokoj, popř. dům) je už dnes preferovaný způsob strávení příjemné dovolené. Za nízkou cenu tak můžete získat ubytování dle vlastních představ a výběru. Navíc v dnešní době internetu je velice jednoduché a snadné rezervovat si apartmán v Chorvatsku online během pár minut.

Mezi hlavní přednosti ubytování v soukromí patří nížší cena pronajatého apartmánu a tím pádem znatelné snížení finančních nákladů na Vaši dovolenou v Chorvatsku. Ušetřené peníze pak můžete investovat např. do nadstandardních zážitků, které byste si jinak nemohli dovolit.

Druhy ubytování

V naší rozsáhlé nabídce naleznete několik druhů ubytování. Každý z nich má trochu jiná specifika a je dobré vědět hned na začátku, jaké ubytování je pro Vaši dovolenou to nejvhodnější.

Do základního rozdělení patří: apartmán, studio, pokoj a dům.

Apartmán

ApartmánApartmán je nejběžnější forma ubytování v soukromí. Nejčastěji je apartmán situován v apartmánové domě, ve kterém se mohou nacházet další apartmány, pokoje atd., nicméně prostory jsou odděleny od ostatních části domu. Společná bývá pouze přístupová chodba (schodiště).

Apartmán obsahuje příslušný počet ložnic, koupelen a sociálních zařízení, kuchyň, obývací pokoj a často i balkón (terasu).

Studio

StudioStudio bývá koncipováno pro menší počet lidí a většinou neobsahuje obývací pokoj, či jinou společenskou místnost. Balkón či terasa mohou, ale nemusejí být sdílené. Záleží na konkrétním apartmánovém domě.

Studio nejčastěji obsahuje ložnici s příslušným počtem lůžek, vlastní koupelnu a sociální zařízení plus kuchyňský kout, popř. jídelní kout.

Pokoj

PokojPokud si rezervujete samostatný pokoj, většinou se jedná o ložnici s příslušným počtem lůžek. Další vybavení záleží na konkrétní nabídce.

Některé pokoje mají samostatnou koupelnu a sociální zařízení, jiné je mohou mít sdílené s dalšími nájemníky. Pokud je v objektu kuchyň, je společná pro všechny nájemníky a ve většině případů se za její používání platí dodatečně. Apartmánové domy s pokoji většinou nabízejí i některou z forem penze: snídaně, polopenze, plná penze.

Dům

DůmVětšinou nejluxusnější a nejpohodlnější možnost ubytování v soukromí pro více lidí, kteří jedou na společnou dovolenou. Dům máte celý k dispozici a obýváte ho sami bez přítomnosti dalších nájemníků v objektu, či majitelů daného apartmánového domu.

Podle velikosti domu máte k dispozici několik oddělených ložnic, koupelen a sociálních zařízení, kuchyň, obývací pokoj (společné prostory) a většinou i terasu, popř. možnost posezení na dvoře. Další vybavení záleží na konkrétní nabídce.

Objednání ubytování

Rezervační formulář

1. Objednání (rezervace) ubytování

Objednání, resp. rezervaci ubytování můžete provést v detailu objektu kliknutím na tlačítko Rezervace. V novém okně se Vám otevře rezervační formulář, ve kterém si vyberete konkrétní ubytování a pokračujete ve vyplňování rezervace. Stejné tlačítko naleznete v detailu ubytování (apartmán, studio, pokoj a dům). Tím už bude ubytování vybráno a Vy pouze překontrolujete svůj výběr a upravíte detaily.

Doporučujeme volit druhou variantu, tzn. kliknout na tlačítko Rezervovat až z vybraného ubytování, místo z objektu.

Pozn. pokud používáte Google Chrome, rezervační formulář se Vám otevře do nové záložky. Tento prohlížeč prozatím nepodporuje otevírání nového okna i s navigací.

2. Odeslání objednávky

V průběhu rezervace budete znovu seznámeni jak s celkovou cenou, tak i s případými poplatky za služby, které byste si vybrali navíc. Ve formuláři doporučujeme vyplnit všechny údaje pravdivě. Vyhnete se tak zbytečným problémům.

V případě, že máte malé dítě, které bude spát ve vlastní cestovní postýlce, popř. bude sdílet postel s Vámi, zmiňte tuto skutečnost v posledním (třetím) kroku zápisem do pole Dodatečné dotazy a připomínky. Stejný postup platí i v případě, že dítě už nelze uvést do počtu osob v rezervačním formuláři, kvůli překročení maximalní kapacity apartmánu. Za dítě do 4 let byste ve většině případů neměli nic platit. O této skutečnosti budete včas informováni pracovníkem agentury.

Pokud budete mít jakékoli další speciální požadavky, uveďte je taktéž v tomto poli (např. žádost o fakturu za ubytování kvůli účetnictví apod.).

Znovu překontrolujte zadané údaje a pokud vše souhlasí, odešlete objednávku.

3. Faktura a informace

Potvrzením rezervace jsou informace zaslány na centrálu kanceláře, která ihned po přijetí překontroluje Vaši objednávku a pro jistotu znovu ověří dostupnost ubytování.

Následně budou na Vaši e-mailovou adresu (popř. na fax) odeslány podrobné informace o způsobu úhrady a faktura, kde budou zřetelně označeny všechny náklady, jakožto i částka, kterou je nutno uhradit pro potvrzení rezervace.

Pokud z jakéhokoli důvodu nebudete spokojeni, můžete od objednávky odstoupit. Objednávky jsou až do zaplacení akontace nezávazné.

4. Platba rezervace

Pro konečné potvrzení rezervace je nutné provést platbu za rezervaci ve lhůtě 24 hodin po přijetí faktury (víkendy a svátky se nepočítají). V případě, že se tak nestane, může si termín rezervovat jiný zákazník. Agentura za tuto skutečnost nenese odpovědnost, ale zavazuje se nabídnout hostovi náhradí ubytování stejné kvality.

5. Potvrzení rezervace

Po uskutečnění platby za rezervaci je zapotřebí oznámit tuto skutečnost agentuře na e-mail nebo na fax. Přesný postup naleznete v informačním e-mailu. Po ověření úhrady Vám budou na e-mail odeslány informace o majiteli a rezervovaném ubytování. Písemné potvrzení (voucher) Vám bude zasláno poštou na adresu bydliště.

Platba

Platba za pronájem ubytování je rozdělena do dvou fází:

1. Zálohová platba

Po uskutečnení rezervace a přijetí faktury je nutné uhradit tzv. zálohovou platbu. Ta musí být uhrazena do 24 hodin po přijetí faktury. Výše zálohové platby se může pohybovat od 20% do 50% celkové ceny pobytu.

2. Zbylá částka

Zbylou částku za pronájem zaplatíte v den příjezdu v kanceláři agentury a nebo v kanceláři nejbližší partnerské agentury, případně přímo majiteli objektu. Je možné zaplatit i bankovním převodem, nebo platební kartou. V některých speciálních případech (záleží na dohodě s majitelem objektu) je potřeba uhradit částku na účet agentury nejpozději 30-45 dní před příjezdem.

O výši akontace a způsobu úhrady zbylé částky budete dopředu informováni. Celou částku je možno uhradit naráz při potvrzení rezervace, poté odpadá bod č. 2.

V případě, že požadujete fakturu kvůli účetnictví, musíte tuto skutečnost nahlásit při zaslání rezervačního požadavku.

Zpět nahoru