Zavřít

Chorvatsko apartmány Vyhledat apartmány
Vyzkoušejte naše vyhledávání apartmánů. V nabídce jich máme přes 8 000 ».

Chorvatsko Oblasti v Chorvatsku
Zkuste si projít chorvatské lokality pomocí interaktivních map ».

Ostrov Krk

Ostrov Krk - Chorvatsko

Chorvatský ostrov Krk patří k tzv. Skupině Kvarnerských ostrovů (Pag, Rab, Cres apod.). Ostrov má celkovou rozlohu téměř 406 km2 a díky tomu patří spolu s ostrovem Cres k největším ostrovům na Jadranu. Od pevniny je Krk odělen od pevniny Vinodolským a Velebitským průlivem. V severní části ostrov omývají vody Rijeckého zálivu. Nejvyšší bod ostrova je vysoký 568 metrů a nese název Obzova.

V severní části ostrova Krk najdeme úrodné plochy a zároveň většinu významných měst a letovisek. Většina pobřeží ostrova je strmá a skalnatá s velice pěknými drobnými plážemi. Východní část ostrova není příliš obydlená (část k pevnině), protože zde po většinu roku vanou silné větry z pevniny (tzv. bóra). Za staletí se tak z této části ostrova stala doslova pustina. Pobřeží na východní straně ostrova Krk je velice strmé a nepřístupné. V období kdy fouká silná bóra může být plavba v této oblasti nebezpečná.

Na ostrově se nachází letiště Rijeka, které najdete v blízkosti mostu přes úžinu. Přibližně jednu třetinu ostrova pokrývají lesy. Zbylé části jsou většinou holé a kamenité. Na holých vápencích můžete spatřit pasoucí se ovce nebo kulturní plochy (ovoce, zelenina, olivy). Okolo města Vrbnik se nacházejí významné pole s vinnou révou, které se zde velice daří.

Přehled lokalit a ubytování: Baška | Klimno | Kornić | město Krk | Malinska | Njivice | Omišalj | Pinezići | Punat | Vantačići | Vrbnik

Největším tahákem ostrova je jeho kulturně historická minulost a památky. Ostrov byl osídlen již od dob prehistorie. Od druhého století před Kristem zde pobývali mnoho staletí Římané, kteří dali ostrovu název Curictum (základ dnešního názvu Krk).

Letoviska a města ostrova Krk (Chorvatsko)

Ostrov Krk - ChorvatskoMezi nejznámější a nejvyhledávanější letoviska ostrova Krk patří Baška, Klimno, město Krk, Malinska, Njivice, Punat a několik dalších menších městeček.

Možnosti ubytování jsou zde velké. Na ostrově Krk naleznete několik známých hotelů a hotelových komplexů (např. Hotel Villa Adria (Baška), Hotel Tamaris (Baška), Hotel Valamar Koralj (Krk), Hotel Malin (Malinska), Hotel Pinia (Malinska) atd.). Na ostrově naleznete samozřejmně velice širokou nabídku ubytování v soukromí a rezervaci apartmánů. V naší nabídce najdete více jak 500 apartmánů na ostrově Krk.

Nabídka apartmánů a ubytování

Níže naleznete výběr apartmánů, které jsou volné v následujícím týdnu. Pro kompletní přehled klikněte zde. Výsledky pak můžete upravit volbou dalších parametrů ve vyhledávání.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_query() in /data/web/virtuals/182174/virtual/www/wp-content/themes/OpenHouse/includes/tempimg.php:301 Stack trace: #0 /data/web/virtuals/182174/virtual/www/wp-content/themes/OpenHouse/includes/tempimg.php(339): TempImg->fileExist('bb25581fb94ed54...') #1 /data/web/virtuals/182174/virtual/www/wp-content/themes/OpenHouse/includes/apartment_list.php(47): TempImg->getCacheUrl(Object(SimpleXMLElement)) #2 /data/web/virtuals/182174/virtual/www/wp-content/themes/OpenHouse/includes/apartment_list.php(152): ApartmentList->getImgUrl(Object(SimpleXMLElement)) #3 /data/web/virtuals/182174/virtual/www/wp-content/themes/OpenHouse/pagetemplate-locality.php(73): ApartmentList->printData() #4 /data/web/virtuals/182174/virtual/www/wp-includes/template-loader.php(74): include('/data/web/virtu...') #5 /data/web/virtuals/182174/virtual/www/wp-blog-header.php(16): require_once('/data/web/virtu...') #6 /data/web/virtuals/182174/virtual/www/index.php(17): require('/data/web/virtu...') in /data/web/virtuals/182174/virtual/www/wp-content/themes/OpenHouse/includes/tempimg.php on line 301