Zavřít

Chorvatsko apartmány Vyhledat apartmány
Vyzkoušejte naše vyhledávání apartmánů. V nabídce jich máme přes 8 000 ».

Chorvatsko Oblasti v Chorvatsku
Zkuste si projít chorvatské lokality pomocí interaktivních map ».

Gurmánský průvodce Istrií: nejlepší restaurace a tradiční jídla.

Restaurace na Istrii - Chorvatsko
Istrie je krásný poloostrov v severozápadní části Chorvatska, který je známý svou bohatou kulturou a gastronomickými specialitami. Istrijská kuchyně je proslulá svými vynikajícími tradičními jídly, které se vyznačují využíváním místních surovin a specifických kulinářských postupů. Níže najdete pět typických istrijských jídel a jejich popis.

 • Fuzi s tartufi (fuži s lanýži) – fuži jsou těstoviny typické pro Istrii, které se podávají s lahodnou omáčkou z olivového oleje, česneku, sýra a čerstvých tartufu. Tento tradiční pokrm je proslulý v celé oblasti a je velmi oblíben mezi místními i turisty.
 • Manestra – toto husté a chutné jídlo je typické pro Istrii a Dalmácii. Manestra se obvykle připravuje s fazolemi, zeleninou, klobásou a mletým masem. Tradičně se podává s kousky chleba a místním vínem.
 • Istrijanjska supa (istrijská polévka) – tento hustý vývar se připravuje s různými druhy masa a zeleniny, jako jsou cibule, mrkev, petržel a brambory. Istrijanjska supa je často označována jako “jídlo pro duši” a je typická pro oblast Istrie.
 • Pljukanci s jehněčím ragú – pljukanci jsou druh tradičních těstovin z Istrie, které jsou podobné bramborovým knedlíkům. Toto chuťově vynikající jídlo se podává s hustým ragú z jehněčího masa, rajčat, cibule a různých druhů koření.
 • Škampi na buzaru (krevety na buzaru) – krevety jsou na Istrii velmi oblíbené a škampi na buzaru jsou typickým istrijským jídlem. Krevety se smaží na olivovém oleji s česnekem, petrželkou, rajčaty a bílým vínem, což vytváří lahodnou chuťovou kombinaci.

Fuzi - jídlo na Istrii

10 nejlepších restaurací na Istrii, které musíte vyzkoušet

 • Konoba Batelina (Banjole) – Restaurace Batelina se nachází v malebné rybářské vesničce Banjole nedaleko Puly. Tento rodinný podnik se specializuje na mořské plody a ryby, které připravují podle tradičních receptů. Konoba Batelina je velmi populární, proto je nutné si rezervovat stůl v předstihu.
 • Stari Podrum (Momjan) – Stari Podrum se nachází v malebné vesničce Momjan, která je známá pro své vinařství. Restaurace nabízí vynikající místní vína a tradiční jídla, jako jsou štrukli, fuži a divočák.
 • Monte (Rovinj) – Monte se nachází ve staré části města Rovinj a nabízí moderní interpretaci tradičních istrijských jídel. Restaurace se zaměřuje na sezónní suroviny a vynikající vína.
 • Konoba Morgan (Brtonigla) – Restaurace Morgan se nachází v malé vesničce Brtonigla a specializuje se na tradiční istrijská jídla, jako jsou fuži s divočákem a telecí kotlety s trufly. Restaurace nabízí také vynikající vína a olivový olej.
 • Konoba Ćakula (Novigrad) – Konoba Ćakula se nachází v přímořském městečku Novigrad a nabízí vynikající jídla, jako jsou fuži s jehněčím ragú a hovězí roláda s krumpirom. Restaurace má také vlastní vinotéku.
 • Konoba Batana (Rovinj) – Batana se nachází v historickém centru města Rovinj a specializuje se na tradiční istrijská jídla, jako jsou fuži s divočákem a telecí pečeně. Restaurace je velmi populární mezi místními obyvateli.
 • Konoba Astarea (Žminj) – Astarea se nachází v malé vesničce Žminj a nabízí tradiční istrijská jídla, jako jsou hovězí guláš s knedlíky a různé druhy čerstvých ryb. Restaurace má také velkou zahrádku.
 • Konoba Nono (Bale) – Restaurace Nono se nachází v malebném městečku Bale a nabízí tradiční istrijská jídla, jako jsou fuži s divočákem a telecí kotlety s rýží. Restaurace má také vlastní zahrádku, kde si můžete vychutnat jídlo pod širým nebem.
 • Konoba Morgan (Buje) – Restaurace Morgan se nachází v městečku Buje a nabízí tradiční istrijská jídla, jako jsou fuži s divočákem a telecí kotlety s trufly. Restaurace má také vlastní vinotéku, kde si můžete vybrat z širokého výběru místních vín.
 • Konoba Danijeli (Pula) – Restaurace Danijeli se nachází v centru města Pula a nabízí tradiční istrijská jídla, jako jsou fuži s jehněčím ragú a telecí pečeně. Restaurace se pyšní svým vlastním vinařstvím a nabízí vynikající místní vína.

Tyto restaurace jsou pouze z několika příkladů z bohatého gastronomického světa Istrijského poloostrova. Pokud se chystáte na dovolenou do této oblasti, nezapomeňte si vychutnat místní speciality, jako jsou fuži, trufly a různé druhy čerstvých ryb.

Možnosti ubytování na Istrii – ChorvatskoBooking.com

Zveřejněno: 31.03.2023 14:10Mohlo by vás zajímat

Komentáře

Zpět nahoru