Zavřít

Chorvatsko apartmány Vyhledat apartmány
Vyzkoušejte naše vyhledávání apartmánů. V nabídce jich máme přes 8 000 ».

Chorvatsko Oblasti v Chorvatsku
Zkuste si projít chorvatské lokality pomocí interaktivních map ».

Vyhledat apartmány   Klikněte sem a vyhledejte si svůj apartmán

Ceny potravin v Chorvatsku

Chorvatsko ceny potravin

Pokud se chystáte letos na dovolenou do Chorvatska, určitě Vás budou zajímat ceny potravin a jiného zboží pro rok 2011. Obecně musíme říci, že se ceny oproti loňskému roku příliš nezměnily. Vzhledem k tomu, že česká koruna posílila, může být nákup potravin v Chorvatsku výhodnější než v minulých letech. Vždy je výhodnější pro nákup navštívit nějaký ze supermarketů (např. známá síť Mercator). V těchto supermarketech se pohybují ceny níže, než tomu je v menších potravinách přímo v letovisku nebo v blízkosti pláže.

Konkrétní ceny jídla a pití v Chorvatsku

Chléb můžete zakoupit již za 4 Kn. Cena brambor (nových) se pohybuje také okolo 4 Kn. Ráno si můžete bez obav připravit smaženici z vajíček, cena není nikterak vysoká – 10ks za 10 Kn. Cena zmrzliny se v Chorvatsku pohybuje okolo 4-5 Kn za kopeček (nutno dodat, že Chorvatský kopeček zmrzliny je cca 3 kopečky zmrzliny u nás v Čechách). Kuřecí křídla pořídíte za cenu 25 Kn / kg. Celé kuře pak za 20 Kn / kg. Grilovací klobásy zakoupíte za cenu pohybující se okolo 40 Kn / kg. Grilovací brikety Vás budou stát 17 Kn. Čerstvá rajčata koupíte za 7-9 Kn / kg. Cena láhvového piva se pohybuje okolo 3-4 Kn.

Chorvatsko ceny v restauracích

Ceny v restauracích (Chorvatsko)

Ceny v Chorvatských restaurací se pohybují cca o 20-30% dráž než u nás (je to dáno polohou a vzdáleností od moře). Za obyčejnou Coca-Colu zaplatíte okolo 15 Kn. Velké pivo Vás přijde na 15-20 Kn. Cena pizzy začíná již na 30 Kn. Běžnou pizzu pořídíte za 40 Kn. Mořské speciality Vás budou stát 55 Kn. Za kompletní večeři pro dva dospělé zaplatíte okolo 130 Kn.

Jak již bylo řečeno. Díky silné koruně zůstaly ceny stejné, místy dokonce klesly. Při kurzu okolo 3,4 Kč / 1 Kn jsou ceny přijatelné a proto si můžete dovolenou v Chorvatsku užít plnými doušky. Všem naším čtenářům tak přejeme krásnou letní dovolenou v Chorvatsku, hodně pohody a příjemných zážitků, na které bude rádi vzpomínat.

Zveřejněno: 28.06.2011 10:58Mohlo by vás zajímat

Komentáře

Zpět nahoru