Zavřít

Chorvatsko apartmány Vyhledat apartmány
Vyzkoušejte naše vyhledávání apartmánů. V nabídce jich máme přes 8 000 ».

Chorvatsko Oblasti v Chorvatsku
Zkuste si projít chorvatské lokality pomocí interaktivních map ».

Nejčistší pláže v Chorvatsku

Blue Flag (modrá vlajka)

Pokud se chystáte na dovolenou do Chorvatska a ještě nemáte jasno ohledně konkrétní lokality, kde byste chtěli svou dovolenou strávit, možná vám pomůže seznam nejčistších pláží na světě, který spravuje Nadace pro environmentální vzdělávání (Foundation for Environmental Education – FEE). Ta v rámci projektu Blue Flag uděluje nejčistším plážím a přístavům na světě tzv. modrou vlajku, která je zárukou kvality a udělení této vlajky podléhá mnoha přísným kritériím.

Mezi tyto kritéria patří např. čistota a upravenost hodnocených pláží, jakožto i čistota moře a nejbližšího okolí pláže, přírodní prostředí, ve kterém se pláž nachází a také kvalita nabízených služeb, dokonce i způsoby recyklace odpadů a mnoho jiných faktorů.

V aktualizovaném seznamu nyní naleznete celkem 116 nejčistších pláží v Chorvatsku a zároveň i 20 nejčistších přístavů.

Ve Střední Dalmácii jsou to např. pláže Camp Vira a Vela plaža Amfore na ostrově Hvar, oblíbená Baška Voda se může pochlubit pláží Nikolina a ve Splitu najdete pláže Bačvice, Bene a Radisson.

Za zmínku stojí i kvarnerský ostrov Krk s plážemi Politin, Jezevač, Porporela Jezevač, Dražica, Jert a Dunat.

Celý seznam nejčistších pláží najdete na www.blueflag.org. Pro anglicky zdatnější doporučujeme pročíst i popisy jednotlivých pláží.

Pláž Bačvice - Split

Zveřejněno: 08.05.2011 08:22Mohlo by vás zajímat

Komentáře

Zpět nahoru