Zavřít

Chorvatsko apartmány Vyhledat apartmány
Vyzkoušejte naše vyhledávání apartmánů. V nabídce jich máme přes 8 000 ».

Chorvatsko Oblasti v Chorvatsku
Zkuste si projít chorvatské lokality pomocí interaktivních map ».

Opatija (riviéra)

Opatija Chorvatsko apartmány

Chorvatská Opatija patří k nejnavštěvovanějšm místům na celém východním pobřeží Istrie. Svůj význam Opatija získala především nabídkou luxusního ubytovaní, blízkostí od slovinských a českých hranic a také se zde nacházejí klimatické lázně. Opatija leží přibližně 13 kilometrů od hospodářsky významné Rijeky.

V okolí Opatije se nachází hned několik významných menších středisek, které jsou klidnější a poskytují vynikající možnosti ubytování v soukromí. Mezi ně patří například – Brseč, Ičiči, Ika, Liganj, Lovran, Medveja nebo Volosko (Opatija). Opatija je dnes významným kongerosým centrem, kde se každoročně koná několik desítek akcí.

Ubytování v Opatiji a okolí

Dnes může Opatija (Chorvatso, Kvarner) nabídnout velký počet nově zrekonstruovaných luxusních hotelů (čtyř a pětihvězdičkové hotely). Mezi ty nejvyhledávanější a nejznámější patří hotel Rezident, Hotel Milenij, Hotel Grand, Hotel Ambassador nebo Hotel Miramar. Ubytování v soukromí v Opatiji příliš mnoho nenajdete. Širší nabídku apartmánů najdete v okolních letoviskách (Brseč, Ičiči, Ika, Liganj, Lovran, Medveja nebo Volosko (Opatija)). V těchto letoviskách je nabídka apartmánů široká. V naší nabídce najdete okolo 130 apartmánů a ubytování v soukromí.

Koupání a pláže v Opatiji

Opatija koupání, plážeV centru letoviska Opatija naleznete 4 městská koupaliště, které jsou uměle vytvořená a upravena pomocí navezeného písku (avšak platí se zde vstupné). V moři jsou v blízkostí pláží umístěny ochranné sítě, které nařizují, do jaké vzdálenosti můžete plavat. Plavat v přístavech a na jiných místech s lodní dopravou je zakázáno. Tyto podmínky platí i v okolních letoviscích, avšak v Opatiji jsou přísněji hlídaná. Hotely vyšších kategorií se mohou chlubit svými vlastními plážemi. Většina ostatních pláží je betonového charakteru se schodky do moře. Dno je pokryto převážně pískem a klesá pomalu. Za nejkrásnější pláže jsou považovány: pláž Slatina (hlavní pláž Opatije), pláž Lido (u parku Angiolina) a pláž u hotelu Ambassador.

Sport a zábava – Opatija (Kvarner, Chorvatsko)

Město Opatija poskytuje vynikají možnosti sportování v oblasti tenisu a jachtingu. Během roku se zde koná hned několik jachtařských závodů (Mezinárodní regata v květnu, regata Galiola Sun Adria v září, Pohár Opatije v listopadu). V Opatiji se pořádá také mezinárodní mistrovství v tenise pro mládež do 12 let. Cyklisté pak ocení upravené cesty a cyklostezky v okolí.

Vzlhedem ke své velikosti nabízí Opatija širokou možnost zábavy. Naleznete zde hned několik tanečních klubů, noční podniky, restaurace a bary všeho druhu. Milovníci hazardu ocení kasino. Opatija je považována za luxusnější středisko, proto také ceny v těchto podnikách jsou dražší než jinde. I zde se koná mnoho společenských a kulturních akcí. Vyznamnější akcí je Liburnia Jazz Festival.

Výlety do okolí

  • pro zdatné můžeme doporučit delší procházku po promenádě přes Volosko do Lovranu (12 km)
  • krásná je také procházka po pohodlné cestě od koupaliště Slatina k osadě Pobri nad Opatijí, kde jsou krásné výhledy do okolí.
  • Doporučit také můžeme výlety na vrcholky pohoří Učky
  • Návštěvu významného města Rijeka
  • popřípadě výlet do Benátek nebo jižního Slovinska

Prožijte krásnou dovolenou v Chorvatsku na Opatijské riviéře.

Nabídka apartmánů a ubytování

Kliknutím na mapu Chorvatska se vám zobrazí nabídka apartmánů v jednotlivých letoviscích. Výsledky vyhledávání můžete měnit a upravovat volbou dalších parametrů ve vyhledávání.Komentáře

Zpět nahoru