Zavřít

Chorvatsko apartmány Vyhledat apartmány
Vyzkoušejte naše vyhledávání apartmánů. V nabídce jich máme přes 8 000 ».

Chorvatsko Oblasti v Chorvatsku
Zkuste si projít chorvatské lokality pomocí interaktivních map ».

Vyhledat apartmány   Klikněte sem a vyhledejte si svůj apartmán

Dugi Otok (ostrov)

Dugi Otok - Chorvatsko

Dugi otok je jedním ze zadarský ostrovů. Ostrov má protáhlý charakter – na délku měří více jak 43 kilometrů. Dugi otok je z východní strany omýván hned několika zálivy. Na západní straně je moře otevřené. Směrem na jich od ostrova se nachází tzv. Kornatské ostrovy, které spadají do národního parku Kornati. Nejvyšším vrcholem ostrova je Vela Straža s výškou 338 m.

Západní pobřeží ostrova je velice strmé a kamenité (velice krásné výhledy na moře). Východní část je více obydlena a jsou zde letoviska s plážemi. Na ostrově se nanachází žádné vodní toky ani prameny. Dugi otok je známý svou hojností jeskyň (Strašna peč, Kozja peč, Crvene rupe, Pečna, Veli Badanj).

Pýchou ostrova jsou právě útesy Grpašcak, zátoka Telaščica a jezero Mir. Tyto tři dominanty ostrova Dugi otok zde každoročně přilákají desítky tisíc turistů.

Ostrov má trajektové spojení Zadar – Brbinj. Mimo to jezdí pravidelná lodní doprava také z letovisek Zaglav a Sali. V Brbinji staví také mezinárodní trajekty – Zadar – Ancona (Itálie).

Letoviska, ubytování – Dugi otok

Dugi Otok - ubytováníNa ostrově žije okolo 2800 obyvatel. Nejvyhledávanějším letoviskem je město Sali (1200 obyvatel), které najdeme v jižní části ostrova. Další významná střediska ostrova nesou název – Brbinj (trajektový spoj do Zadaru), Luka, Dragove, Savar, Božava, Soline, Zaglav, Žman a Veli Rat. Většina letovisek leží na pobřeží. Skrze ostrov prochází silnice.

Na ostrově se můžete ubytovat v několika hotelech. Široká je zde nabídka ubytování v soukromí a apartmánech. V součastné době se bohužel na ostrově nenachází ani jeden kemp.

Dugi otok se stal v posledních letech vyhledávaným cílem turistů. Ty lákají nádherné pláže (některé svým charakterem připomínají karibik) a klidné harmonické prostředí. Své si zde najdou milovníci potápění. V letovisku Božana je prestižní potápěčská školy. V okolí ostrova se nachází výborné terény pro potápění. Pronajmout si můžete také maják Veli Rat, kde zažijete atmosféru skoro jako Robinson.

Nabídka ubytování a apartmánů

Níže naleznete výběr apartmánů, které jsou volné v následujícím týdnu. Pro kompletní přehled klikněte zde. Výsledky pak můžete upravit volbou dalších parametrů ve vyhledávání.

Apartmán 8170 Pláž a moře 10 m

Apartmán 8170

Severní Dalmácie > Dugi Otok (ostrov)

Info Vzdálenost k pláži 10 m. Ubytování pro 14 osob (lůžka + přistýlky).

Přehled ubytování v apartmánu:
Ubytování Pokoj S-8170-a (2+0)    Cena 1 202 Kč

Apartmán 436 Pláž a moře 150 m

Apartmán 436

Severní Dalmácie > Dugi Otok (ostrov)

Info Vzdálenost k pláži 150 m. Ubytování pro 9 osob (lůžka + přistýlky).

Přehled ubytování v apartmánu:
Ubytování Studio AS-436-a (2+0)    Cena 1 933 Kč

Apartmán 890 Pláž a moře 160 m

Apartmán 890

Severní Dalmácie > Dugi Otok (ostrov)

Info Vzdálenost k pláži 160 m. Ubytování pro 23 osob (lůžka + přistýlky).

Přehled ubytování v apartmánu:
Ubytování Apartmán A-890-d (4+1)    Cena 2 717 Kč

Apartmán 8140 Pláž a moře 80 m

Apartmán 8140

Severní Dalmácie > Dugi Otok (ostrov)

Info Vzdálenost k pláži 80 m. Ubytování pro 4 osoby (lůžka + přistýlky).

Přehled ubytování v apartmánu:
Ubytování Apartmán A-8140-b (4+0)    Cena 4 859 KčKomentáře

Zpět nahoru