Zavřít

Chorvatsko apartmány Vyhledat apartmány
Vyzkoušejte naše vyhledávání apartmánů. V nabídce jich máme přes 8 000 ».

Chorvatsko Oblasti v Chorvatsku
Zkuste si projít chorvatské lokality pomocí interaktivních map ».

Tisno

Chorvatské letovisko Tisno (Murter)

Poměrně větší chorvatské letovisko (okolo 1 400 obyvatel) na východním pobřeží ostrova Murter se jmenuje Tisno. Letovisko se nachází asi 22 kilometrů severním směrem od Šibeniku. V dnešní době se větší část Tisna nachází na pevnině. V městě najdete zvedací most, který je hlavním dopravním uzlem na ostrov Murter. Tento zvedací most v Tisnu se otevírá každý den 2x na 30 minut a to v 9:00 hod a 17:00 hod.

V poslední době se v letovisku vybudovalo mnoho nových apartmánových domů. Historická část Tisna se nachází na ostrově Murter s farním kostelem v 16. století a 19. století. Nad Tisnem se pak nachází krásná křížová cesta.

Tisno je vhodnější pro páry a mladší turisty. Z důvodu “rušné” cesty není příliš vhodné pro rodiny s dětmi (ale záleží na místu ubytování).

Ubytování v Tisnu

V letovisku najdete přibližně 20 penzionů (apartmánového stylu) a desítky možností ubytování v soukromí. V naší nabídce najdete více jak 50 apartmánů v 35 domech. Vybere si skutečně každý. Velká část apartmánů se nachází v blízkosti moře. Rodiče s dětmi by si měli pronajímat apartmány s ohledem na rušnou cestu spojující pevninu a ostrov Murter. V Tisnu najdete také hotel Borovnik, který je nabízen i českými cestovními kancelářemi.

Koupání a zábava

Tisno - pláže a mořeV letovisku Tisno najdete městské pláže jak na pevninské části tak na ostrově Murter. Na ostrově najdete velmi známou pláž Lovišća, která se nachází přibližně 10 minut pěšky západním směrem. Pláž je velmi pěkná, teplé moře a v hlavní sezóně se platí vstupné 5 kun. Opačným směrem se nachází další pláže a menší odlehlejší místa pro koupání. Na pevnině se nacházejí většinou vybetonované plácky pro koupání. Přibližně 1,5 kilometru je pěkné koupání v zátoce Rastovac.

Tipy na výlet

  • ostrov Murter (zátoky na koupání, výhledy, město Murter)
  • Národní park Kornati (výlety lodí)
  • Národní park Krka
  • noční život ve městech Vodice, Biograd na Moru, Zadar

Nabídka apartmánů a ubytování

Kliknutím na mapu Chorvatska se vám zobrazí nabídka apartmánů v jednotlivých letoviscích. Výsledky vyhledávání můžete měnit a upravovat volbou dalších parametrů ve vyhledávání.



Komentáře

Zpět nahoru