Zavřít

Chorvatsko apartmány Vyhledat apartmány
Vyzkoušejte naše vyhledávání apartmánů. V nabídce jich máme přes 8 000 ».

Chorvatsko Oblasti v Chorvatsku
Zkuste si projít chorvatské lokality pomocí interaktivních map ».

Ostrov Šolta

Ostrov Šolta Chorvatsko

Ostrov Šolta patří k méně známým chorvatským ostrovům. Najdete jej ve Střední Dalmácii naproti města Split. Vzdálen od pevniny je ostrov cca 15 kilometrů. Celková rozhloha ostrova činí 59 km2 a trvale zde žije okolo 1500 obyvatel. Ostrov Šolta je poměrně nízký. Nejvyšším bodem ostrova je vrcholek Vela Straža s výškou 237 m.n.m. Východní část ostrova je téměř holá (kamenitá).

Oproti tomu severní pobřeží je porostlé mákchií. Na jihozápadě pak naleznete také jehličnaté lesy.

Ostrov Šolta – ubytování, apartmány, letoviska

V severovýchodní části ostrova se nacházejí dvě největší zátoky – Rogač a Nečujam. Zde také najdete významná letoviska ostrova – Nečujam, Stomorska. Zdejší část ostrova je povětšinu léta vystavena větrům, které vanou od chorvatského pobřeží. Proto je velice oblíbeným střediskem letovisko Maslinica v severozápadní části ostrova. Díky tomu, že je Maslinica kryta v zálivu a okolními ostrovy, jsou zde vynikající podmínky pro vodní sporty.

Přímořská letoviska si získaly svou oblibu díky své nedotčené přírodě a klidu. Dá se říci, že se jedná o přímí protiklad Makarské riviéry. Na ostrově Šolta budete mít po celou dovolenou klid a pohodu.

Trajektové spojení – ostrov Šolta (Chorvatsko)

Ostrov má jedno hlavní trajektové spojení a to z města Split do přístavu v Rogač (součást obce Grohote).

Nabídka apartmánů a ubytování

Kliknutím na mapu Chorvatska se vám zobrazí nabídka apartmánů v jednotlivých letoviscích. Výsledky vyhledávání můžete měnit a upravovat volbou dalších parametrů ve vyhledávání.Komentáře

Zpět nahoru