Zavřít

Chorvatsko apartmány Vyhledat apartmány
Vyzkoušejte naše vyhledávání apartmánů. V nabídce jich máme přes 8 000 ».

Chorvatsko Oblasti v Chorvatsku
Zkuste si projít chorvatské lokality pomocí interaktivních map ».

Cesta do Chorvatska o 15% dražší

Cesta do Chorvatska (chorvatské dálnice)

Chorvatské dálnice zvýší od 11. června 2012 dálniční mýto za využívání hlavních dálnic o 15%. Pro většinu turistů (nejen českých) se tak jedná o nepříjemnou zprávu. Zdražení se netýká dálnice A2 mezi Záhřebem a Slovinskem a dále dálnice A8 a A9, které se nacházejí na Istrijském poloostrově. Ostatních dálnic se zmíněné zdražení týká.

Nejedná se o nějaké dramatické zdražení. Například pokud plánujete dovolenou v Chorvatsku na Makarské riviéře tak při cestě po dálnici mezi Záhřebem a Splitem zaplatíte s osobním automobilem (bez přívěsu) o 23 kun více než v loňském roce (157 kun). V české měně se jedná o rozdíl ve výši cca. 80,-Kč.

Chorvatsko si od tohoto kroku slibuje přínos do státního rozpočtu ve výši asi 147 milionů kun (cca. 500 milionů korun). Chorvatské dálnice patří svou kvalitou mezi nejlepší dálnice v Evropě. Právě určitá část vybraných peněz má být opět použita na údržbu a dobudování zbytků dálnic. Dnes disponuje Chorvatsko více jak 1270 kilometry dálnic.

Zároveň se zavádí možnost koupě předplacené elektrické platební karty (ENC). Zakoupení se však vyplatí spíše turistům, kteří Chorvatsko navštěvují několikrát do roka. Běžným turistům se toto platební zařízení nevyplatí. Zvýhodněné tarify začínají až na výši 500 kun (resp. 1700,-Kč).

Všem našim čtenářům přejeme příjemné prožití letní dovolené v Chorvatsku a šťastnou cestu i návrat zpět.

Zveřejněno: 08.06.2012 08:42Mohlo by vás zajímat

Komentáře

Zpět nahoru