Zavřít

Chorvatsko apartmány Vyhledat apartmány
Vyzkoušejte naše vyhledávání apartmánů. V nabídce jich máme přes 8 000 ».

Chorvatsko Oblasti v Chorvatsku
Zkuste si projít chorvatské lokality pomocí interaktivních map ».

Most přes úžinu mezi Chorvatskem a poloostrovem Pelješac. Nová spojnice s mnoha výhodami.

Most spojující Chorvatské pobřeží s poloostrovem Pelješac

V Chorvatsku byl v létě loňského roku (2022) dokončen a slavnostně otevřen nový most přes úžinu mezi pevninskou částí země a poloostrovem Pelješac. Most, který je jedním z nejvýznamnějších dopravních projektů v regionu, je dlouhý 2,4 kilometru a nachází se v blízkosti vesnice Komarna na pevnině a vesnice Brijestou na Pelješaci.

Tento most je velmi důležitý pro chorvatskou infrastrukturu, protože přináší mnoho výhod pro obyvatele a turisty, kteří cestují po této oblasti. Nová spojnice zlepšuje dostupnost jižní Dalmácie, která je populární turistickou destinací a mnoho turistů přijíždí z Evropy, aby si užili krásné pláže a památky v této oblasti. Nový most tak velmi zkrátí potřebnou dobu dopravy v letních měsících pro dovolenou na chorvatském poloostrově Pelješac.

Výstavba nového mostu na Pelješaci: Ekonomický a ekologický přínos pro region

Most přináší také mnoho ekonomických výhod pro místní obyvatele. Dříve museli lidé, kteří chtěli přejet na druhou stranu úžiny, využívat trajektovou dopravu nebo zdlouhavě objíždět celou úžinu, což bylo pomalé a často velmi zdlouhavé. Nový most umožní rychlejší a pohodlnější přesun vozidel i osob a zároveň sníží náklady na dopravu zboží a zvýší konkurenceschopnost místních podniků.

Tento projekt se stal skutečností díky spolupráci chorvatské vlády a Evropské unie. Celkové náklady na výstavbu byly přibližně 420 milionů eur (cca. 10,8 miliardy Kč), z čehož 357 milionů eur bylo financováno z prostředků EU.

Chorvatsko - most na poloostrov Pelješac

Nový most je také důležitým krokem směrem k udržitelnému rozvoji regionu. Existují však také obavy, že nový most může mít negativní dopad na ekosystém a nepříznivě podpoří další rozvoj turistického ruchu, který může způsobit další ekologické problémy v této oblasti.

Nový most přes úžinu mezi pevninskou částí země a poloostrovem Pelješac je velkým krokem směrem k modernizaci chorvatské infrastruktury. Most je součástí dálnice D674, která je zatím nepropojená se zbytkem chorvatské dálniční sítě (výhledově naváže na nejznámější chorvatskou dálnici A1).

Zveřejněno: 27.03.2023 14:13Mohlo by vás zajímat

Komentáře

Zpět nahoru