Zavřít

Chorvatsko apartmány Vyhledat apartmány
Vyzkoušejte naše vyhledávání apartmánů. V nabídce jich máme přes 8 000 ».

Chorvatsko Oblasti v Chorvatsku
Zkuste si projít chorvatské lokality pomocí interaktivních map ».

Jak si vedly chorvatské kempy v roce 2011?

Chorvatské kempy 2012 - Lanterna (Poreč)

Mezi vyhledávaný druh ubytování v Chorvatsku patří kempy, které každoročně navštíví miliony turistů a chorvatské kempy tak zažívají strmý vzestup. V roce 2011 bylo celkově dosaženo 15,1 milionů noclehů v chorvatských kempech. To bylo o více jak 1 milionů noclehů více než v roce 2010 (zvýšení o 7%).

Chorvatské kempy ve statistikách

Na konaném kongresu chorvatských kempů byly uveřejněny zajímavé statistiky, které vypovídají o oblibě tohoto druhu ubytování. Nejvíce noclehů (více jak 8,1 milionů) bylo poskytnuto v kempech na Istrijském poloostrově. Na druhém místě se umístily kempy v oblasti Kvarneru (především pak kempy na ostrovech Krk, Pag, Rab atd.). Třetí příčku obsadily kempy v Zadarské oblasti s více jak 1,6 milionů noclehů.

Ubytování v kempech není vyhledávaným typem ubytování pro české turisty (stále vedou apartmány v soukromí). Chorvatské kempy v roce 2011 nejvíce navštěvovali turisté z Německa (32%). Dále pak Nizozemci (10%), Italové (9%), Rakušané (9%) a na poslední významné příčce skončili právě Češi (5%).

„Sdružení kempů Chorvatska“ uveřejnilo také celkový počet kempů, který dosáhl počtu 580 kempů. Z tohoto počtu je 268 kempů rodinného typu (je provozován rodinami). Ve všech chorvatských kempech může být v jeden okamžik ubytováno více jak 230 000 osob.

Kemp Lovisca (ostrov Murter, Chorvatsko)

Kvalita chorvatských kempů

V Chorvatsku najdete hned 20 čtyřhvězdičkových kempů. Dalších 85 kempů je zařazeno do kategorie 3 hvězdiček. Nejvíce ubytovací kapacity z celkového počtu nabízejí kempy na Istrii a Kvarneru (více jak 68%). Na druhou stranu nejvíce kempů se nachází v Dalmácii. Ve střední Dalmácii se nachází velký počet menších kempů (na Istrii je tomu naopak – menší počet velkých kempů). Celkově je v chorvatských kempech realizováno 25% z celkového ubytování v Chorvatsku (apartmány, hotely, vily, penziony, ubytovny apod.).

Navíc v roce 2011 získaly dva chorvatské kempy prestižní ocenění „Superplatz“ a „Leading Camping“. Jedná se o kemp Lanterna u Pořeče (Istrie) a kemp Zaton u Zadaru. O rekreačním středisku Zaton jsme vás informovali v předešlém články, kde se můžete dozvědět více informací o připravovaném projektu navýšení ubytovacích kapacit a rozšíření nabízených služeb.

Zveřejněno: 12.03.2012 13:43Mohlo by vás zajímat

Komentáře

Zpět nahoru