Zavřít

Chorvatsko apartmány Vyhledat apartmány
Vyzkoušejte naše vyhledávání apartmánů. V nabídce jich máme přes 8 000 ».

Chorvatsko Oblasti v Chorvatsku
Zkuste si projít chorvatské lokality pomocí interaktivních map ».

Poloostrov Pelješac

Poloostrov Pelješac Chorvatsko

Druhým největším poloostrovem na celém chorvatském pobřeží je poloostrov Pelješac. Naleznete jej severní části Jižní Dalmácii. Celková rozloha činí 348 km2. Pelješac má protáhlý charakter. Na délku méří více jak 65 km, zatímco průměrná šířka ostrova je pouhých 5 km. Ostrov pokrývají vápencové hřebeny, které při pobřeží klesají do moře.

Středem ostrova se táhne úrodné polje, které známé pěstováním těch nejlepších rév v Chorvatsku. Nejvyšší horou je Sveti Ilija (s výškou 961 m.).

Severovýchodní pobřeží je po velkou část roku vystavováno chladným větrům z pobřeží (Bóra). Proto je také tato část poloostrova chladnější. Naproti tomu jihozápadní a západní část je mnohem teplejší a je ušetřena těmto studeným větrům. Proto je jihozápadní část poloostrova Pelješac nejvyheldávaněšjí pobřežím všech turistů.

Hlavní lokality a ubytování: Drače | Kučište | Orebič | Trpanj | Trstenik | Viganj | Žuljana

Poloostrov Pelješac – ubytování, apartmány

Poloostrov Pelješac ChorvatskoHlavním letoviskem cestovního ruchu na poloostrově je městečko Orebič (ležící naproti ostrovu Korčula). Právě okolí Orebiče je považováno mnohými turisty za nejkrásnější část poloostrova. Najdete zde nádherné oblázkové pláže, chraněné před bórou. Další významné letoviska jsou Viganj, Lovište, Kučište, Trstenik, Žuljana. V severní části poloostrova najdete pouze jedno vyznamnější letovisko – Trpanj. Ve všech letoviskách najdete širokou nabídku apartmánů a ubytování v soukromí. Vybírat si můžete ze stovek nábídek. V posledních deseti letech na Pelješaci vyrostly hotelové komplexy a apartmánové vily.

Všechna jmenovaná letoviska nabízejí příjemné restaurace k posezení, kde můžete ochutnat místní speciality a vína. K zábavě Vás budou lákat taneční terasy a obchůdky. Letoviska poskytují také všechny potřebné služby – půjčovny šlapadel, slunečníků, loděk. Provozovat zde můžete vodní sporty nebo turistiku.

Nejsnáze se můžete na poloostrov Pelješac dostat trajektovým spojem z Ploče do Trpanju. Toto trajektové spojení využívají také turisté, kteří cestují za svou dovolenou přávě do Orebiče a jeho okolí (západní pobřeží ostrova). Díky tomu se vyhnete celnímu úseku mezi Chorvatskem a Bosnou a Hercegovinou.

Zajímavosti a výlety

  • Navštívit můžete umělé pěstovámí ústřic v Malostonském zálivu.
  • Milovníci turistiky mohou vyrazit na nejvyšší horu poloostrova (Sveti Ilija).
  • Určitě by jste neměli opomenout navštívit Orebič (spousta památek a kostelů).

Nabídka apartmánů a ubytování

Kliknutím na mapu Chorvatska se vám zobrazí nabídka apartmánů v jednotlivých letoviscích. Výsledky vyhledávání můžete měnit a upravovat volbou dalších parametrů ve vyhledávání.Mohlo by vás zajímat

Komentáře

Zpět nahoru